Новини 13:46

"Намісник імператора". У Бундестазі розкритикували посла США через його тиск щодо "Північного потоку-2"

Річард Гренелл розіслав низці німецьким компаніям, які беруть участь у проекті газопроводу, листи, в яких пригрозив їм санкціями.

Депутати Бундестагу розкритикували спробу тиску посла Сполучених Штатів Америки в Німеччині Річарда Гренелл на німецькі компанії, які беруть участь в будівництві газопроводу "Північний потік - 2". Про це повідомляє Deutsche Welle.

 

"Це неприйнятна одностороннє загострення тону в трансатлантичних відносинах", - заявив зовнішньополітичний експерт фракції блоку християнських партій ХДС / ХСС Юрген Хардт.

 

Зокрема, він закликав німецький уряд висловити протест проти таких дій Гренелл. Водночас Хардт зазначив, що питання енергетичної безпеки ЄС та його партнерів "потребує обговорення, навіть незалежно від" Північного потоку - 2 "." Але ці дебати будуть вестися без тиску ззовні ", - повідомив депутат.

 

Водночас заступник голови Соціал-демократичної партії Німеччини Ральф Штегнер відреагував на повідомлення про дії посла США у Twitter. "Чи відомо містеру Гренелл, що час верховних комісарів (вищі представники країн-переможниць у Другій світовій війні в Західній Німеччині в період окупації, - Ред.) в Німеччині пройшло? "

 

Крім того, заступник голови фракції Лівої партії в Бундестазі Фабіо Де Мазі  закликав викликати Гренелл в МЗС Німеччини. "Американському послу, очевидно, здалося, що він намісник імператора з Вашингтона в ФРН", - сказав депутат. На його думку, "екстериторіальні санкції" проти німецьких компаній суперечать міжнародному праву.

 

Нагадаємо, 13 січня Гренелл розіслав низці німецьким компаніям, які беруть участь у проекті газопроводу "Північний потік -2", по електронній пошті листи, в яких пригрозив їм санкціями. Згодом його представник пояснив, що лист посла слід сприймати не як загрозу, а як "ясне послання американської політики".

 

Раніше глава МЗС ФРН Гайко Маас відкинув критику CША щодо будівництва газопроводу "Північний потік-2".  "Питання європейської енергетичної політики повинні вирішуватися в Європі, а не у США", - зауважив він.

 

Європейський парламент у своєму проекті доповіді про стан відносин з Росією від 28 листопада закликав зупинити будівництво "Північного потоку - 2". 

 

Як повідомлялося, представник партії "Християнсько-демократичний союз"  Аннегрет Крамп-Карренбауер заявила, що було б "занадто радикально" повністю відмовитися від "Північного потоку-2", але Берлін міг би скоротити об’єми поставок газу.

 

Також на засіданні найбільшої фракції німецького Бундестагу ХДС/ХСС, в якому взяла участь Меркель, було ухвалено документ, який визнає стратегію розвитку партнерства Німеччини та України. У документі підтверджується, що фракція вбачає у проекті "Північний потік-2" небезпеку.