Новини 09:18

У Меркель відреагували на погрози посла США компаніям, які беруть участь у "Північному потоці-2"

Глава Християнсько-демократичного союзу заявила, що Берлін хоче цей проект європейським.

Голова Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Аннеґрет Крамп-Карренбауер розкритикувала заяву посла Сполучених Штатів Америки в Німеччині Річарда Гренелла, який пригрозив німецьким фірмам санкціями через будівництво газопроводу "Північний потік-2". Про це повідомляє Deutsche Welle.

 

"Слід сказати, що така форма дипломатичного звернення незвична, але вона не є новою. Таке ми вже бачили під час його вступу на посаду, німецький бізнес вже дав на це однозначну відповідь", - зауважила вона.

 

За словами глави ХДС, будівництво Nord Stream 2 є важливим для Берліна з огляду на ситуацію в Україні.

 

"Ми хочемо цей енергетичний проект зробити таким, щоб він був європейським, а особливо враховував, зокрема, інтереси безпеки України - це також наша власна відповідальність", - наголосила Крамп-Карренбауер.

 

Раніше депутати Бундестагу розкритикували спробу тиску Гренелла на німецькі компанії, які беруть участь в будівництві газопроводу "Північний потік - 2". 

 

Нагадаємо, 13 січня Гренелл розіслав низці німецьким компаніям, які беруть участь у проекті газопроводу "Північний потік -2", по електронній пошті листи, в яких пригрозив їм санкціями. Згодом його представник пояснив, що лист посла слід сприймати не як загрозу, а як "ясне послання американської політики".

схожі новини