Новини 2019-01-15 18:00

Клімкін прокоментував зрив Росією зустрічі з Україною та ЄС щодо транзиту газу

У Брюсселі 15 січня відбулися експертні консультації без участі російської сторони.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін прокоментував зрив російським ВАТ "Газпром" тристоронніх консультацій з Україною та Європейською Комісією щодо довгострокового транзиту газу до ЄС, назвавши відповідні дії Кремля спробою залякати Європу. Про це він написав у вівторок, 15 січня, у Twitter.

 

"Зрив консультацій Газпромом – спроба безконтрольністю залякати Європу і нав‘язати поняття замість правил. Наполягати, що з Газпромом треба домовлятись, наївно, або надто цинічно. Вихід – поширювати на його проекти ("Північний потік 2") усі норми ЄС, чого Україна вимагає вже давно", – наголосив Клімкін.

 

Зазначимо, що 14 січня прес-секретар заступника голови Єврокомісії у справах Енергосоюзу Мароша Шефчовича Анна-Кайса Ітконен повідомила, що експертна тристороння зустріч України, ЄС і Росії по газу скасована. Однак 15 січня заступник глави МЗС в України Олена Зеркаль оголосила, що в Брюсселі відбулися експертні консультації щодо транзиту газу без участі російської сторони.

 

Нагадаємо,  9 січня віце-президент Європейської Комісії з питань енергетичного союзу Марош Шефчович повідомив, що в Брюсселі 21 січня відбудуться тристоронні переговори з Україною та Росією щодо довгострокового транзиту газу до ЄС.