Новини 19:30

У МВС повідомили, скільки спостерігачів ОБСЄ працюватимуть на виборах президента України

У відомстві додали, що створили робочу групу для виявлення фактів порушення законодавства під час виборчого процесу.

Міністерство внутрішніх справ повідомило, що під час президентських виборів в Україну приїдуть близька 850 спостерігачів ОБСЄ. Про це у вівторок, 15 січня, повідомляє прес-служба відомства.

 

 

"На нараді за участю члена ЦВК, Громадянської мережі ОПОРА, членів колегії МВС та керівництва Нацполіції узгодили механізми забезпечення публічної безпеки і законності виборів. Діятемо скоординовано та рішуче. Всі кандидати отримають захист, а не преференції. Крім того, в МВС створена робоча група для виявлення та кваліфікації фактів порушення законодавства під час виборчого процесу", – наголосив глава МВС Арсен Аваков.  

 

За його словами, до робочої групи входить представники слідчих та оперативних підрозділів Нацполіції, фахівці з громадської безпеки. Така група буде займатися недопущенням порушень та провокацій під час всього виборчого процесу, безпосередньо у день голосування та під час підрахунку голосів. Також ця робоча група буде займатися зверненням громадян, моніторингом ЗМІ та соцмереж з метою виявлення і не допущення порушення виборчого законодавства і працювати у тісній взаємодії із ЦВК.

 

Як зазначається, очолив робочу групу МВС радник Авакова – Іван Стойко.

 

"Ми готові надати повноцінне сприяння для роботи спостерігачів ОБСЄ. У нас уже працює координаційний штаб МВС України, в процесі створення обласні штаби і ми робимо все для того, аби вибори відбулися чесно, прозоро та відповідно до європейських стандартів", – додав Стойко.

 

Нагадаємо, 14 грудня Служба безпеки України повідомила, що зафіксувала масові спроби використання спецслужбами РФ відкритого інструментарію соціальних мереж Facebook та Twitter з метою втручання у виборчі процеси в Україні. 

схожі новини