Новини 16:25

Засідання ТКГ у Мінську. Україна озвучила ключові пункти для врегулювання війни на Сході України

Зокрема, були порушені питання негайно скасування результатів псевдовиборів на окупованому Донбасі і розпуск всіх псевдоорганів псевдовлади.

У Мінську у четвер, 17 січня, розпочалося засідання робочих підгруп Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з врегулювання ситуації на Донбасі. Усі українські переговорники в чотирьох групах наголосили на ключових позиціях врегулювання війни на Сході України. Про це повідомила Перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко у Facebook.

 

Зокрема, були порушені питання негайно скасування результатів псевдовиборів на окупованому Донбасі і розпуск всіх псевдоорганів псевдовлади.

 

 

 

"Ми наполягаємо на присутності СММ ОБСЄ в Криму і постійно діючого пункту моніторингу в Керчі. Моряки - військовополонені мають бути звільнені без всяких передумов. Ми засудили позицію російського омбудсмена Москальковоі, яка не була на судилищах над нашими моряками і втекла від зустрічі з українським омбудсменом Л.Денисовою, в останню хвилину скасувавши домовленість про переговори смскою. Ганебна поведінка , в якій- вся сучасна Росія", - зазначила Геращенко.

 

Також у Мінську українська сторона наголосила на негайному проведенні спільного засідання ТКГ і гуманітарної підгрупи для розблокування процесу звільнення заручників і політв’язнів.

 

"Ми звернули увагу координаторів ОБСЄ на постійний зрив режиму тиші збоку РФ і їх маріонеток на Донбасі.Також ми не вважаємо за можливе скласти лапки на період виборчої кампанії і припинити боротьбу за звільнення заручників і полтів‘язнів. Цього не буде. На вимогу української сторони на ТКГ ще раз поставили питання звільнення підлітків з Ясинуватоі і сподіваємося, що в цьому питанні незабаром буде прогрес", - додала Геращенко.

 

Нагадаємо, Перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко розповіла, у 2018 році з полону вдалося звільнити лише трьох українців.