Новини 2019-01-17 16:41

У ЄС вимагають в Росії негайно звільнити усіх українських моряків

Делегації ЄС у Москві та іншим 15 дипломатичним місіям ЄС було відмовлено у праві спостерігати за ходом розгляду справи у суді.

У Європейському Союзі наполягають на звільненні 24 незаконно затриманих у районі Керченської протоки українських моряків, яким продовжили термін арешту в Росії. Про це йдеться у заяві речника ЄС у зв’язку з подальшим незаконним утриманням українських військовослужбовців Росією.

 

Зазначається, що делегації ЄС у Москві та іншим 15 дипломатичним місіям ЄС було відмовлено у праві спостерігати за ходом розгляду справи у суді.

 

Так, в Бресселі наголошують, що затримані військовослужбовці перебувають під вартою з 25 листопада 2018 року, з часу, коли РФ захопила три українських судна і їх екіпажі та відкрила по них вогонь, поранивши кількох українських військовослужбовців в районі Керченської протоки.

 

"Як ми вже неодноразово говорили, ми очікуємо, що Росія негайно і беззастережно звільнить 24 захоплених українських моряків, реалізує їхнє право на юридичне представництво і забезпечить безперешкодний доступ з боку консульських органів, а також забезпечить надання потерпілим членам екіпажу належної медичної допомоги", - підкреслюється у заяві.

 

Водночас ЄС очікує, що Росія забезпечить безперешкодний і вільний прохід через Керченську протоку в Азовське море і назад відповідно до міжнародного права.

 

"Застосування Росією сили є неприйнятним", - зауважив представник Євросоюзу.

 

Як повідомлялося, 15-16 січня Лефортовський районний суд Москви продовжив термін тримання під вартою до 24 квітня вісім полоненим українським морякам.

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ. 

 

27-28 березня в окупованому Криму заарештували всіх 24 українських моряків. Київський районний "суд" окупованого Сімферополя заарештував Володимира Варемеза, Сергія Цибізова, Андрія Оприска, Віктора Беспальченка, Володимира Терещенка, Романа Мокряка, Михайла Власюка, Сергія Попова, Юрія Будзила, Владислава Костишина, Богдана Головаша, Сергія Чуліба, Андрія Драча, Володимира Лісового, Андрія Шевченка, В'ячеслава Зінченка, Юрія Без'язичного, Євгена Семідоцького, Богдана Небилицю, Олега Мельничука та Дениса Гриценка. Своєю чергою, у Керчі також до 25 січня 2019 року були заарештовані поранені Андрій Артеменко, Андрій Ейдер і Василь Сорока. 

схожі новини