Новини 2019-01-17 17:36

Комітет Ради підтримав законопроект про виборчі права переселенців

Реалізація відповідного документа дозволить переселенцям реалізувати свої законні та конституційні виборчі права на місцевих виборах.

Комітет Верховної Ради з питань правової політики схвалив законопроект про виборчі права переселенців. Про це в четвер, 17 січня, повідомив народний депутат Мустафа Найєм.

 

"Тільки що комітет з питань правової політики схвалив наш законопроект 6240 про виборчі права переселенців. На це рішення у комітету пішло два роки", – наголосив він.

 

Так, відповідний документ передбачає забезпечення виборчих прав внутрішньо переміщеним особам та мобільним всередині країни громадянам.

 

Згідно з пояснювальною запискою, реалізація законопроекту дозволить переселенцям реалізувати свої законні та конституційні виборчі права на місцевих виборах, а також – гармонізувати законодавство України із міжнародними стандартами політики.

 

"Створити сприятливі умови для інтеграції внутрішньо переміщених осіб та їх рівноправної участі у вирішенні питань загальнонаціонального та локального значення. Знизити соціальну напругу у взаємодії між органами державної влади та мобільними всередині країни громадянами", – йдеться в документі.

 

Нагадаємо, 6 листопада 2018 року Рада Європи повідомила, Україна повинна забезпечити право брати участь у виборах внутрішньо переміщеним особам з непідконтрольних районів Донбасу та окупованого Криму. 

 

22 серпня Верховний суд України ухвалив рішення, що право участі на місцевих виборах є лише у тих громадян України, які постійно проживають на відповідній території та мають реєстрацію постійного місця проживання на території відповідного села, селища, міста. Таким чином, оскільки відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи засвідчує її місце проживання лише на певний період, тобто не постійне, а тимчасове проживання на відповідній території, така реєстрація не може слугувати підставою щодо права участі на місцевих виборах на цій території. 

схожі новини