Новини 2019-01-18 11:18

Мінкультури направило в СБУ документи щодо зниклих із Києво-Печерської лаври речей

Водночас сума збитків залишається невідомою, адже матеріальну цінність релігійних речей ніколи не визначали.

Міністерство культури направило в Службу безпеки України документи щодо зниклих із Києво-Печерської лаври речей. Про це повідомив заступник глави відомства Тамара Мазур.

 

Як зазначається, під час інвентаризації в Києво-Печерській лаврі не дорахувалися восьми ікон, дерев'яної чаші та хреста. Водночас сума збитків залишається невідомою, адже матеріальну цінність релігійних речей ніколи не визначали.

 

"Якщо є кримінальне провадження, то очевидно, що будуть встановлені особи, причетні до втрати тих чи інших культурних цінностей, які повинні понести відповідальність. Експерти за запитом правоохоронних органів проводять оцінювання тих культурних цінностей, які не виявлені станом на сьогодні. Такої оцінки на момент передачі речей не було здійснено, оскільки це не було передбачено діючим на той момент законодавством", – зазначила Мазур.

 

Крім того, у Мінкульті запевнили, що найцінніші із переданих Києво-Печерській лаврі культурних цінностей досі на місці.

 

"Наша комісія перевірила – всі гробниці на місці, мощі є. Очевидно, що комісія не компетентна і не мала можливості перевіряти, чи це мощі саме тих святих, які б мали бути. Але я не впевнена, чи є такі технології, які б дали змогу це зробити. Тому стверджувати, що це саме ті мощі, – не можемо ні ми, і очевидно, що ніхто. Але вони є", – зауважила Мазур.

 

Нагадаємо, 10 січня Міністерство культури України повідомило, що виявило нестачу десяти цінностей під час перевірки фондових колекцій Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. 

схожі новини