Новини 2019-01-18 17:32

У МінТОТ повідомили, хто в РФ контролює бойовиків на Донбасі – інфографіка

Зокрема, Черниш зазначив, що за соціально-економічну сферу відповідальний заступник голови уряду РФ Козак.

Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш заявив, що Росія відповідальна за стан справ в окупованих районах Донецької та Луганської областей, де повністю контролює та управляє соціально-економічною, політичною, військовою та оборонною сферами. Про це він повідомив у п'ятницю, 18 січня.

 

Черниш зазначив, що за соціально-економічну сферу відповідальний заступник голови уряду РФ Дмітрій Козак, який разом із радником російського президента Владіславом Сурковим (відповідальний за політичну сферу), впливають на так зване "цивільне керівництво" бойовиків.

 

Читайте також: Владислав Сурков. Сірий кардинал окупованого Донбасу

 

Водночас, за словами міністра, начальник Генштабу Збройних сил РФ Валєрій Гєрасімов відповідальний за військову сферу. Як зазначається, він через тимчасового виконувача обов'язків начальника ГРУ Ігоря Костюкова та командувача Південного військового округу РФ Алєксандра Дворнікова впливає на так звані "міністерства оборони" в ОРДіЛО.

 

Крім того, Черниш додав, що директор російської ФСБ Алєксандр Бортніков курує "міністерства державної безпеки" в окупованих районах Донбасу.

 

 

Читайте також: "Операція Троя". The Times розкрив деталі плану РФ по дестабілізації України

 

Нагадаємо, у серпні 2017 року видання The Wall Street Journal повідомило, радник президента РФ Владіслав Сурков, зі слів колишніх лідерів бойовиків, а також українських і західних чиновників, відігравав центральну роль у заохоченні, організації та управління проросійськими сепаратистами, які борються проти центральної влади України. Зазначалося, що Сурков був пов'язаний з повстанцями, які захопили території на Донбасі, з початку 2014 року, незабаром після того, як російські війська окупували Крим. 

схожі новини