Новини 17:16

Росія готувала теракт на нафтопроводі Одеса-Броди - СБУ

Наразі одесит, якому доручили організувати теракт, активно співпрацює з українськими правоохоронцями.

Служба безпеки України викрила в Одесі пособника агентурної мережі антиукраїнського центру, підконтрольного адміністрації президента РФ та російським спецслужбам, якому було доручено організувати теракт на нафтопроводі Одеса - Броди. Про це у п'ятницю, 18 січня, повідомив прес-центр СБУ у Facеbook.

 

Як зазначається, було встановлено, що чоловік систематично їздив до тимчасово окупованого Криму та невизнаної Придністровської Молдавської республіки, де зустрічався з братом, колишнім активістом "Куликова поля" та дійсним координатором проросійського "підпілля" Одеської області, оголошеним у розшук.

 

 

 

Під час цих поїздок одесит спочатку отримував прості доручення, як то передача гонорарів модераторам антиукраїнських спільнот у соціальних мережах, створення "ботів" та інші дрібні завдання. Крім того, його знайомили з іншими резидентами та кураторами антиукраїнського центру і поступово готували до більш важливого завдання.

 

СБУ встановила, що за грошову винагороду чоловіку запропонували здійснити теракт на нафтопроводі Одеса-Броди.

 

"Після відмови виконати злочинне завдання він повернувся на батьківщину. Наразі одесит активно співпрацює з українськими правоохоронцями та надає свідчення щодо протиправної діяльності учасників центру", - повідомили в СБУ.

 

Як повідомляли, у районі проведення операції Об'єднаних сил підрозділами Служби безпеки України зі складу Об’єднаних сил припинено протиправну діяльність керівника антисемітської організації, яка впродовж останніх років системно діяла в напрямку дестабілізації ситуації в регіоні на етнічному підґрунті.