Новини 2019-01-18 18:05

У Німеччині відкрили провадження щодо організатора підпалу спілки угорців в Ужгороді

Мова йде про німецького журналіста Мануеля Оксенрайтера.

Прокуратура Берліна відкрила провадження про підбурення до підпалу з обтяжливими обставинами проти німецького журналіста Мануеля Оксенрайтера. Про це повідомляє Zeit Online, передає "Європейська правда".

 

Зокрема, мова йде про підпал приміщення спілки угорців в Ужгороді у лютому 2018 року.

 

Так, напередодні 28-річний поляк Міхал Прокопович повідомив Краківському суду, що німецький журналіст Мануель Оксенрайтер дав йому вказівку про напад 4 лютого 2018 року на офіс Угорської культурної асоціації в Ужгороді.

 

Водночас Прокопович є одним з трьох підозрюваних поляків, які мають зв'язки з крайньо ультраправим рухом "Фаланга".

 

Наголошується, що Оксенрайтер був консультантом депутата німецького парламенту від ультраправої "Альтернативи для Німеччини" Маркуса Фронмаєра. Своєю чергою, після скандалу Фронмаєр заявив, що розірвав контакт з Оксенрайтером.

 

Нагадаємо, 18 січня Ужгородський міськрайонний суд на два місяці продовжив арешт обвинуваченому в організації підриву будівлі "Товариства угорської культури Закарпаття". 

 

27 лютого 2018 року о 3 годині ранку в Ужгороді сталася пожежа у будівлі офісу Товариства угорської культури "Закарпаття"(КМКС). За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 194 Кримінального Кодексу України. Згодом перший заступник голови Закарпатської обласної ради Йосип Борто повідомив, що на підвіконня офісу Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС) в Ужгороді встановили саморобний вибуховий пристрій. Крім того, Міністерство закордонних справ Угорщини у зв’язку з другим за місяць підпалом спілки угорців в Ужгороді повідомило про виклик українського посла в Будапешті Любові Непоп. 4 березня голова Національної поліції України Сергій Князєв заявив про затримання нападників на Товариство угорської культури в Ужгороді. 

 

Правоохоронці кваліфікували як теракт підрив будівлі Товариства угорської культури в Ужгороді.

 

6 березня 2018 року Ужгородський міський районний суд заарештував Олександра Білобородька та Володимира Кондратенка, яких підозрюють у нападі на Товариство угорців в Ужгороді. Так, підозрюваних на два місяці взяли під варту без призначення застави.

 

8 серпня 2018 року оперативники СБУ затримали підозрюваного в організації підриву.

 

18 грудня 2018 року прокуратура Закарпатської області скерувала до суду обвинувальний акт щодо підозрюваного в організації підриву будівлі "Товариства угорської культури Закарпаття" в Ужгороді.

схожі новини