Новини 2019-01-20 17:46

Трамп оголосив нові пропозиції, щоб завершити "шатдаун"

Пропозиції стосуються власників статусу "Мрійники" та "Тимчасовий захист" (TPS).

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп оголосив нові пропозиції щодо стіни на кордоні з Мексикою, щоб припинити "шатдаун", який триває рекордні чотири тижні. Про це повідомляє ВВС.

 

Зокрема, пропозиції стосуються власників статусу "Мрійники" та "Тимчасовий захист" (TPS). Так, у США близько 700 000 "мрійників", які потрапили до країни незаконно разом з батьками, коли були дітьми.

 

Зазначається, що наразі мрійники захищені від депортації за програмою, яка дозволяє їм працювати, але не отримувати громадянство. Цю програма Трамп намагається скасувати, але він заявив, що продовжить захист для мрійників ще на три роки.

 

Крім того, глава Білого дому відзначив,  що продовжить візи для власників TPS на три роки. Більше 300 тисяч людей з країн, які постраждали від війни або стихійних лих, мають право працювати в США в рамках TPS.

 

Водночас були й інші пропозиції, у тому числі $800 мільйонів термінової гуманітарної допомоги, 2750 більше прикордонних агентів та службовців безпеки та 75 нових суддівських груп з імміграції.

 

Нагадаємо, 10 січня Трамп підтвердив, що може не поїхати на Всесвітній економічний форум в Давосі, якщо "шатдаун" буде продовжено. 

 

Раніше американське видання The Wall Street Journal повідомило, що Білий дім розглядає можливість скасування візиту Трампа до Всесвітнього економічного форуму.

 

8 січня віце-президент США Майк Пенс заявив, що юристи Білого дому розглядають законність введення надзвичайного стану в країні через "шатдаун".  За його словами,Трамп ще не вирішив, чи варто оголошувати надзвичайний стан через його вимогу щодо фінансування на будівництво стіни на кордоні з Мексикою.

 

Як повідомлялося, 5 січня лідери демократів, які мають більшість у Палаті представників, та урядовці адміністрації США не змогли домовитися про відновлення роботи уряду США у повному обсязі.

 

3 січня Палата представників Конгресу США схвалила законопроекти щодо фінансування низки американських державних органів федерального рівня, чия робота була частково призупинена.

 

Нагадаємо, 21 грудня Конгрес США не зміг досягнути згоди щодо окремих пунктів держбюджету та відвернути  "шатдаун". З 22 грудня велика кількість держустанов закрита, а їхні працівники відправлені у відпустку за власний рахунок.

 

23 листопада Білий дім дав дозвіл американським військам використовувати летальну зброю для захисту патрулів на кордоні з Мексикою.

 

Раніше окружний суддя в Сан-Франциско Джон Тігар тимчасово заблокував указ Трампа, який обмежує надання політичного притулку нелегальним мігрантам. 

 

Також повідомлялося, що операція проти мігрантів з Центральної Америки може обійтися США в 200 млн доларів.  До кінця 2018 року операція Трампа щодо розміщення на кордоні з Мексикою солдатів, включаючи вміст сил Національної гвардії, які дислоковані там ще з квітня, може обійтися більш ніж в 200 млн доларів.

 

 

схожі новини