Новини 13:01

У Києві відкрили барельєф Голові Директорії УНР Симону Петлюрі

Встановлення анотаційної дошки приурочене до 100-річчя Акту Злуки, а також 140 річниці з дня народження Петлюри, яку відзначатимуть 22 травня цього року.

У Києві у понеділок, 21 січня, о 12:00 відбулося відкриття меморіального барельєфу Голові Директорії Української Народної Республіки, Головному Отаману Військ і Флоту УНР Симону Петлюрі. Про це повідомляє прес-центр Українського інституту національної пам'яті у Facebook.

Зазначається, що анотаційна дошка встановлена на початку вулиці Симона Петлюри, де в січні 1918 року тривали бої підрозділів Армії УНР з більшовицькими заколотниками.
Точна адреса – вул. Симона Петлюри, 2/4. Відкриття барельєфу приурочене до 100-річчя Акту Злуки, а також - до 140 річниці з дня народження Петлюри, яку відзначатимуть цього року 22 травня.

 

 

У заході взяли участь віце-прем’єр-міністр України, Голова Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій Павло Розенко, міністр культури України Євген Нищук, голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович, Герой України, начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна Ігор Гордійчук, офіцер резерву ветеран 55-ї окремої артилерійської бригади ЗСУ, а також вокаліст гургу "Хорея Козацька" Тарас Компаніченко.

 

Автором барильєфу став скульптор Василь Маркуш. 

 

Як повідомляли, у четвер, 17 січня, Український інститут національної пам'яті презентував низку проектів, присвячених вшануванню 100-річчя проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки.

схожі новини