Новини 2019-01-21 17:27

Українських поранених моряків у вівторок збираються «заховати» в Лефортово - родичі

Близькі моряків вважають, що у такий спосіб російське слідство хоче припинити активне спілкування військовополонених з адвокатами, консулами та родичами, яке є можливим у «Матросской тишине».

Українських поранених моряків у вівторок, 22 січня, нібито планують перевезти з «Матросской тишины» в СІЗО Лефортово. Про це кореспонденту Тижня повідомили батьки одного з захоплених моряків Андрія Ейдера.

 

«Нам сказала адвокат, що слідчі готують їх до переведення на цьому тижні. До мене теж, так би мовити, чутками дійшло, що це буде завтра (22 січня - Ред). І це насправді жахливо… Про яке переведення може йтися, якщо вони ще нездорові. Немає жодних медичних висновків. Тобто, згідно з Женевською конвенцією, вони мають отримувати лікування. А я наскільки відомо, Денісовій (українському омбудсмену, – Ред.) було сказано ще 10-го січня, що наші моряки не отримують лікування з початку 2019 року. Тобто в цьому році вони вже перестали отримувати лікування», – повідомили вони.

 

На думку родичів, переведенням українських моряків у Лефортово російське слідство збирається просто заховати їх від активного спілкування з адвокатами, консулами та родичами, яке є можливим у «Матросской тишине».

 

За їхніми словами, про можливе переведення адвокат повідомила ще 18 січня, але у понеділок  сказали, що є інформація, що це відбудеться у вівторок 22 січня.

 

«Наш адвокат до Андрія повинна потрапити сьогодні-завтра. Якщо їх дійсно переведуть, може бути вже пізно, ми нічого не зможемо зробити», - додали родичі.

 

Зауважимо, що у коментарі Тижню адвокат військовополоненого моряка Андрія Артеменка Марія Куракіна повідомила, що офіційної інформацію про переведення поки що немає.

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ. 

 

27-28 листопада в окупованому Криму заарештували всіх 24 українських моряків. Київський районний "суд" окупованого Сімферополя заарештував Володимира Варемеза, Сергія Цибізова, Андрія Оприска, Віктора Беспальченка, Володимира Терещенка, Романа Мокряка, Михайла Власюка, Сергія Попова, Юрія Будзила, Владислава Костишина, Богдана Головаша, Сергія Чуліба, Андрія Драча, Володимира Лісового, Андрія Шевченка, В'ячеслава Зінченка, Юрія Без'язичного, Євгена Семідоцького, Богдана Небилицю, Олега Мельничука та Дениса Гриценка. Своєю чергою, у Керчі також до 25 січня 2019 року були заарештовані поранені Андрій Артеменко, Андрій Ейдер і Василь Сорока. 

схожі новини