Новини 2019-01-22 10:45

Дєріпаскє вигідна угода щодо санкцій з Мінфіном США – The New York Times

Конфіденційний документ свідчить, що угода може містити менше покарання.

Угода між Міністерством фінансів Сполучених Штатів Америки та російським бізнесменом Алєгом Дєріпаскою щодо зняття санкцій з його компаній насправді була вигідна олігарху. Про це повідомляє американське видання  The New York Times з посиланням на конфіденційний документ.

 

Зокрема, минулого місяця Мінфін США оголосив, що протягом 30 днів має намір зняти санкції з трьох компаній Дєріпаски. Так, у відомстві уточнили, що компанії погодилися провести реструктуризацію в управлінні, включючи зменшення частки російського олігарха нижче 50%.  

 

"Конфіденційний документ, підписаний обома сторонами, свідчить, що угода, яку адміністрація обговорювала з підконтрольними російському олігарху Олегу Дерипасці компаніями, може містити менше покарання, ніж було заявлено", - йдеться у статті.

 

Видання зауважує, що угода містить положення, які звільняють Дєріпаску від сотень мільйонів доларів заборгованості, передавши частину своїх акцій ВТБ, російському урядовому банку під обмеженими санкціями США, які надали йому великі суми гроші.

 

Конфіденційний документ під назвою "Умови вилучення" також свідчить, що угода дозволить залишити партнерів Дєріпаски та Кремля із значними пакетами акцій його компаній.

 

У відповідь на запитання про деталі, викладені в конфіденційному документі, Мінфін США опублікував заяву, що захищає угоду, посилаючись на положення,  які заважають Дєріпасці та його союзникам здійснювати контроль над деякими з їхніх акцій.

 

"Контроль Дерипаски над цими компаніями переривається вилученням зі списку, і він більше не може їх використовувати для здійснення незаконної діяльності від імені Кремля", - йдеться в заяві.

 

"Компанії En +, Rusal і ESE взяли на себе зобов'язання забезпечити Казначейство безпрецедентним рівнем прозорості своїх відносин, щоб гарантувати, що Дерипаска не відновить контроль над ними. Казначейство буде пильно спостерігати за забезпеченням виконання цих зобов'язань, а невиконання цих зобов'язань призведе до швидких наслідків, включаючи відновлення санкцій", - заявили у міністерстві.

 

Водночас у публічно опублікованому листі, надісланий Конгресу, йдеться про те, що згідно з угодою про скасування корпоративних санкцій, Деріпаска зменшить свою частку в EN + від приблизно 70% до 44,95%. Це включає "операцію реструктуризації" з швейцарською гірничою компанією, з якою він тісно співпрацював, Glencore, а також передачу одного блоку своїх акцій EN + банку ВТБ, а інший - благодійному фонду. Наголошується, що у листі не було зазначено ні кількості акцій, що передаються, ні назви фонду. 

 

Між тим, критики угоди відзначили, що після того, як Мінфін зробив дану заяву, ціни на акції "Русала" та EN + різко зросли, що сприяло посиленню Дєріпаски.

 

Нагадаємо, 28 грудня 2018 року "Русал" оголосила про призначення Жана-П'єра Тома новим головою ради директорів у рамках узгодженої реструктуризації в обмін на скасування санкцій США.

 

24 травня 2018 року компанія "Русал" заявила про відставку топ-менеджерів. 

 

Як повідомлялося, 18 травня 2018 року стало відомо, що Дєріпаска йде з ради директорів компаній "Русал" і "En+". Місце бізнсмена займе незалежний директор "En+" Філіп Мелфей.

схожі новини