Новини 2019-01-22 11:12

Більшість німців позитивно ставляться до будівництва "Північного потоку-2"

Водночас прихильники ультраправої "Альтернативи для Німеччини" вважають, що будівництво завдасть шкоди безпеці Європи.

Більшість громадян Німеччини позитивно ставляться до будівництва газопроводу "Північний потік-2". Про це свідчать результати опитування інституту Forsa для медіа групи  RTL, передає Neue Presse.

 

Зазначається, що поки президент США Дональд Трамп заявляє, що Північний потік-2" ставить Німеччину у більшу залежність від Росії, 67% німців не бачать цієї небезпеки.

 

Своєю чергою, загалом 73% респондентів позитивно ставляться до проекту, у той час лише 16% вважають, що ФРН могла б "без нього обійтися". Лише прихильники ультраправої "Альтернативи для Німеччини" вважають, що будівництво значною мірою завдасть шкоди безпеці Європи. 

 

Водночас 90% респондентів впевнені, що погрози Трампа базуються виключно на бажанні продавати Німеччині американський скраплений газ.

 

Нагадаємо, 13 січня Посол США у Німеччині Річард Гренелл розіслав низці німецьким компаніям, які беруть участь у проекті газопроводу "Північний потік -2", по електронній пошті листи, в яких пригрозив їм санкціями. Згодом його представник пояснив, що лист посла слід сприймати не як загрозу, а як "ясне послання американської політики".

 

Згодом глава МЗС ФРН Гайко Маас заявив, що будівництво "Північного потрку-2" з Росії до Німеччини вже не зупинять навіть санкції США.

схожі новини