Новини 2019-01-23 10:45

На Житомирщині ще дві релігійні громади вирішили перейти до ПЦУ

Загалом упродовж тижня у Житомирській області вже шість релігійних громад вирішили приєднатись до Православної церкви України.

У Житомирській області дві релігійні громади у с. Демківці Любарського району та с. Княжин Чуднівського району ухвалили рішення про перехід з УПЦ Московського патріархату до новоствореної помісної Православної церкви України. Про це повідомляє прес-служба Житомирської ОДА.

 

"Ще у двох селах Житомирщини прихожани церков провели збори релігійних громад, під час яких вирішили перейти із Української православної церкви Московського патріархату до єдиної Православної церкви України. Це громади у с. Демківці Любарського району та с. Княжин Чуднівського району", - йдеться у повідомленні.

 

Зазначається, що загалом упродовж тижня вже шість релігійних громад вирішили приєднатись до єдиної української церкви. З них громада с. Ворсівка Малинського району, яка першою заявила про перехід із УПЦ МП, вже офіційно приєдналась до Православної церкви України та перереєструвала статут.

 

Нагадаємо, у день Водохреща, 19 січня, три релігійні громади на Житомирщині вирішили перейти з Української православної церкви Московського патріархату до ПЦУ.

 

Як повідомлялося, 15 грудня відбувся Об'єднавчий Собор, на якому предстоятелем Об'єднаної української церкви обрали митрополита Епіфанія. Собор тривав 10 годин.  через тиск Росії в Об'єднавчому соборі взяли участь не всі ієрархи УПЦ МП.

 

Речник УПЦ КП Євстратій (Зоря) ввечері 15 грудня повідомив, що офіційна назва нової помісної церкви в Україні згідно Статуту - Православна Церква України, а титул Предстоятеля: Блаженнійший Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України.