Новини 11:23

Палата представників США ухвалила закон, щоб завадити Трампу вийти з НАТО

Зазначається, що законопроект отримав 357 голосів "за".

Палата представників Конгресу Сполучених Штатів Америки ухвалила закон, яким підтверджує тверду підтримку Північноатлантичного альянсу Вашнгтоном на тлі нещодавніх повідомлень про те, що президент Дональд Трамп повернувся до ідеї виходу з НАТО. Про це повідомляє телеканал CNN.

 

Зокрема, законопроект отримав 357 голосів "за" і   22 -  "проти",

 

"Це неприємно, що Сполучені Штати надсилають суперечливі сигнали щодо наших зобов’язань перед Альянсом, чи розглядають його як якийсь тягар" - зауважив глава міжнародного комітету Палати представників Еліот Енжел.

 

"Знаєте, що стане тягарем для мене? Тягарем стало б те, що США намагалися проводити зовнішню політику без союзників, без 28 країн, які поділяють наші цінності і борються поряд з американськими військовими" - наголосив він.

 

Так, законопроект стверджує, що американська політика полягає у тому, щоб залишатися членом НАТО. Крім того, документ забороняє використання державних коштів для організації виходу з Альянсу.

 

Наголошується, що Трамп часто критикував членів НАТО за те, що вони не підвищують оборонні бюджети. Тим часом Росія давно намагалася розділити Альянс, а вихід США буде розглядатися як велика перемога президента РФ Владіміра Путіна.

 

Нагадаємо, 12 липня 2018 року Трамп закликав  лідерів країн НАТО підвищити витрати на оборону до 4% валового внутрішнього продукту (ВВП). Зокрема, він заявив, що Німеччина платить Росії, від якої хоче захиститися. Так, глава Білого дому розкритикував інших членів НАТО через недостатнє фінансування.

 

Як повідомлялося, у Брюсселі Трамп заявив, що "абсолютно неприйнятним" є те, що Німеччина заплатила Росії мільярди доларів за нафту та газ, витративши на оборону не більше 1% свого ВВП.  Зокрема, Трамп жорстко розкритикував Німеччину через підтримку газопроводу "Північний потік-2". За його словами, дана угода означає, що Німеччина тепер "повністю контролюється" Москвою. Він відзначив, що  США захищають Європу від Росії, в той час як європейські країни  спонсорують російську державу.