Новини 10:00

США будуть підтримувати дипвідносини з Венесуелою через уряд Гуайдо - Помпео

Держсекретар США заявив, що американські дипломати, які перебувають у Венесуелі, залишаться у країні.

Державний секретар Сполучених Штатів Америки Майк Помпео заявив, що Вашингтон не визнає режим Ніколаса Мадуро і вважає, що він не має законних прав розривати дипломатичні відносини. Про це повідомляє агентство Reuters.

 

"Сполучені Штати підтримують дипломатичні відносини з Венесуелою і будуть вести відносини через уряд тимчасового президента Гуайдо, який запросив нашу місію залишитися у країні", - зауважив Помпео.

 

За його словами, "США не визнають легітимним режим Мадуро та не вважають, що Мадуро має законне право розривати дипвідносини.

 

Крім того, держсекретар наголосив, що американські дипломати, які перебувають у Венесуелі, залишаться у країні. 

 

"Сполучені Штати будуть вживати належних заходів для того, щоб притягнути до відповідальності будь-кого, хто ставить під загрозу безпеку і безпеку нашої місії та її персоналу", - підкреслив він.

 

Нагадаємо, 23 січня Гуайдо оголосив себе виконувачем обов'язків президента країни.  Зокрема, це відбулося у столиці країни Каракасі під час акції протесту проти чинного президента Ніколаса Мадуро.

 

Зокрема, масові акції протесту в країні почалися після того, як 21 січня в Каракасі група військових захотіла усунути від влади чинного президента Ніколаса Мадуро та закликала громадян  приєднатися до демонстрацій. Однак урядові війська придушили протест.

 

Раніше Центр моніторингу за соціальною конфліктністю (OVCS) зазначив, що було ідентифіковано 14 загиблих осіб, усі в результаті кулі. Водночас місцеве видання La Prensa de Lar повідомило, що кількість загиблих під час протестів у Венесуелі зросла до 16 осіб.

схожі новини