Новини 11:10

В Україні набув чинності закон про гуманітарне розмінування на Донбасі

Закон передбачає створення системи органів, які будуть планувати, координувати, виконувати розмінування, а потім перевіряти якість робіт.

В Україні у п'ятницю, 25 січня, набув чинності закон про протимінну діяльність № 2642-VIII. Про це повідомляється на сайті Верховної Ради України.

 

Закон передбачає створення системи органів, які будуть планувати, координувати, виконувати розмінування, допускати до цього певні компанії, а потім перевіряти якість робіт.

 

Передбачається створення центру протимінних операцій, який буде також контролювати якість проведених робіт. Діяльність центру буде забезпечувати секретаріат. У складі центру протимінних операцій створять інспекцію з контролю якості. Як саме будуть контролювати і хто увійде до складу інспекції, визначить нацорган з питань протимінної діяльності за пропозицією центру.

 

Зазначається, що розмінуванням будуть займатися компанії - так звані оператори протимінної діяльності. Держава планує вести реєстр операторів протимінної діяльності. Отримавши акредитацію, оператори будуть виконувати такі функції:

 

  • розмінування (виявлення, знешкодження, знищення та перевезення вибухонебезпечних предметів);
  • навчання людей протидії ризикам, пов'язаним з вибухівкою; пропаганда незастосування вибухонебезпечних предметів;
  • знищення та утилізація хв, не придатних для подальшого використання і зберігання;
  • надання медичної допомоги постраждалим, медична/професійна реабілітація;
  • підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації фахівців у сфері протимінної діяльності та розмінування.

Фахівців з розмінування планують зобов'язати страхувати своє життя і здоров'я. Передбачається, що мінімальна страхова сума за договором складе 250 мінімальних зарплат (за станом на нинішній рік - це 1 млн 43 тис 250 грн).

 

Як повідомляли, речник Верховної ради Андрій Парубій 17 грудня 2018 року під час свого брифінгу підписав законопроект №9080-1 про протимінну діяльність в Україні.

 

Верховна Рада схвалила закон про гуманітарне розмінування на Донбасі 6 грудня. 

схожі новини