Новини 11:55

Трамп підписав законопроект при тимчасове припинення шатдауну

Перед цим відповідний законопроект одноголосно ухвалили Сенат і Палата представників США.

Президент США Дональд Трамп підписав законопроект при тимчасове припинення шатдауну на 3 тижні - до 15 лютого. Про це повідомляє The New York Times.

 

"Президент підписав документ про тимчасове припинення найдовшого в історії США шатдауну. За його словами, переговори щодо прикордонної стіни триватимуть", - зазначає видання.

 

Перед цим відповідний законопроект одноголосно ухвалили Сенат і Палата представників США.

 

Раніше Трамп заявив, що готовий до введення надзвичайного стану або повторного припинення роботи уряду, якщо республіканці і демократи не зможуть досягти угоди щодо фінансування будівництва стіни на кордоні з Мексикою.

 

Нагадаємо, 10 січня Трамп підтвердив, що може не поїхати на Всесвітній економічний форум в Давосі, якщо "шатдаун" буде продовжено. 

 

Раніше американське видання The Wall Street Journal повідомило, що Білий дім розглядає можливість скасування візиту Трампа до Всесвітнього економічного форуму.

 

8 січня віце-президент США Майк Пенс заявив, що юристи Білого дому розглядають законність введення надзвичайного стану в країні через "шатдаун".  За його словами,Трамп ще не вирішив, чи варто оголошувати надзвичайний стан через його вимогу щодо фінансування на будівництво стіни на кордоні з Мексикою.

 

Як повідомлялося, 5 січня лідери демократів, які мають більшість у Палаті представників, та урядовці адміністрації США не змогли домовитися про відновлення роботи уряду США у повному обсязі.

 

3 січня Палата представників Конгресу США схвалила законопроекти щодо фінансування низки американських державних органів федерального рівня, чия робота була частково призупинена.

 

Нагадаємо, 21 грудня Конгрес США не зміг досягнути згоди щодо окремих пунктів держбюджету та відвернути  "шатдаун". З 22 грудня велика кількість держустанов закрита, а їхні працівники відправлені у відпустку за власний рахунок.

 

23 листопада Білий дім дав дозвіл американським військам використовувати летальну зброю для захисту патрулів на кордоні з Мексикою.

 

Раніше окружний суддя в Сан-Франциско Джон Тігар тимчасово заблокував указ Трампа, який обмежує надання політичного притулку нелегальним мігрантам. 

 

Також повідомлялося, що операція проти мігрантів з Центральної Америки може обійтися США в 200 млн доларів.  До кінця 2018 року операція Трампа щодо розміщення на кордоні з Мексикою солдатів, включаючи вміст сил Національної гвардії, які дислоковані там ще з квітня, може обійтися більш ніж в 200 млн доларів.

схожі новини