Новини 2019-01-27 17:52

ОБСЄ виявила міни бойовиків біля лінії розмежування на Донбасі

Збройні формування РФ надалі демонструють лише зацікавленість в подальшому загостренні конфлікту та погіршенні гуманітарної ситуації на Донбасі.
Російсько-окупаційні війська продовжують мінувати територію поблизу лінії розмежування сторін, наражаючи на небезпеку мирних громадян Донбасу. Про це у неділю, 27 січня, повідомляє прес-центр штабу ООС у Facebook, посилаючись на дані Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК).
 
"За даними звіту СММ ОБСЄ, який опубліковано 26.01.2019 року, приблизно за три кілометри на північ від селища Лисе (на південний схід від Луганська) команда Місії вперше зафіксувала попереджувальний знак про мінну небезпеку з написом російською мовою, який було встановлено орієнтовно за два метри від дороги", - йдеться у повідомленні.
 

Українська сторона СЦКК зазначає, що воїни ЗСУ, співробітники ДСНС та представники цивільно-військових адміністрацій Донецької та Луганської областей докладають багато зусиль, щоб повернути Донбас до мирного життя. "З цією метою систематично проводяться роботи з виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів, серед яких артилерійські снаряди, мінометні міни, гранати, на території поблизу лінії розмежування сторін", - додали у повідомленні.

 

У штабі ООС наголошують, що мирні ініціативи в цьому напрямку проявляє, виключно, українська сторона. Натомість окупаційна адміністрація та збройні формування РФ демонструють лише зацікавленість в подальшому загостренні конфлікту та погіршенні гуманітарної ситуації на Донбасі.

 

Як повідомляли, спостерігачі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в непідконтрольних владі України південно-західних районах Луганської області зафіксували розміщення шістьох самохідних гаубиць 2С1 «Гвоздика»,122 мм неподалік селища Мирне.