Новини 2019-01-29 15:16

Скандал з Качинським. Лідер опозиції попросив прокуратуру перевірити законність дій очільника ПіС

Ришард Петру вважає, що Качинський міг зловживати своїм впливом.

У Польщі лідер опозиційної партії "Сучасна" Ришард Петру подав заяву у прокуратуру у справі запису таємних переговорів лідера керівної партії "Право і справедливість" Ярослава Качинського з австрійським бізнесменом Геральдом Біргфеллнером, з яких стало відомо про плани Качинського збудувати два хмарочоси у центрі Варшави. Про це повідомляє RMF FM.

 

Зокрема, депутат вважає, що Качинський міг зловживати своїм впливом.

 

 

 

 

"Потребує з'ясування питання, чи голова "Права і справедливості" рекомендував банку Pekao SA, аби той виділив кредит на інвестиції компанії Srebrna і чи він був уповноважений компанією компанія "Srebrna" на тему інвестицій" - зауважив Петру.

 

Водночас депутат нагадав, що цей банк націоналізували два роки, тому він перебуває під наглядом прем’єра.

 

"Немає жодного сумніву, що Ярослав Качинський міг будь-якої хвилини через прем’єра і персональні рішення у бюджетних структурах отримати вигідний кредит від банку" - наголосив Петру.

 

Крім того, лідер опозиційної партії додав, що ніякий звичайний польський підприємець не зможе отримати такий кредит, а Качинський як бізнесмен здатний вживати такого роду дії.

 

Нагадаємо, польське видання Gazeta Wyborcza отримало записи конфіденційних переговорів  Качинського з австрійським бізнесменом Геральдом Біргфеллнером у штаб-квартирі ПіС, з яких стало відомо про плани Качинського збудувати два хмарочоси у центрі Варшави.  Мова йде про дві вежі-близнюки заввишки 190 метрів, на ділянці, що належить компанії Srebrna. Переговори пройшли в штаб-квартирі ПіС у Варшаві влітку 2017 року. У будівлях мали розміститися квартири, готель та резиденція фонду Інституту імені Леха Качинскього.

схожі новини