Новини 2019-01-29 16:49

Прем’єр Польщі відреагував на скандал з "плівками Качинського"

На думку Моравецького, записи показують, що Качинський "поводиться абсолютно чесно".

Прем’єр Польщі Матеуш Моравецький назвав майстерною маніпуляцією матеріал видання Gazeta Wyborcza щодо запису переговорів лідера керівної партії "Право і спрведливість" з австрійським бізнесменом Геральдом Біргфеллнером, з яких стало відомо про плани Качинського збудувати два хмарочоси у центрі Варшави. Про це повідомляє RMF FM.

 

"Цей текст демонструє, з якою завзятістю середовище "Виборчої" протягом майже 30 років бореться з Ярославом Качинським, з Лехом Качинським, з пам’яттю про Леха Качинського, і до яких чергових маніпуляцій це видання здатне вдатися" - зауважив Моравецький.

 

Зокрема, він відзначив, що оприлюднені записи показують, що Качинський "поводиться абсолютно чесно і немає доказів недоречної поведінки політиків "Права і справедливості", а є лиш підтвердження чесності, достовірності і надійності дій".

 

"Це є своєрідна майстерна маніпуляція. Дуже прикро, але дуже значні сили залучені, щоб Польща не реформувалася, щоб все повернулося, як було в минулому. Ні, так бути не може" - наголосив Моравецький.

 

Нагадаємо, польське видання Gazeta Wyborcza отримало записи конфіденційних переговорів  Качинського з австрійським бізнесменом Геральдом Біргфеллнером у штаб-квартирі ПіС, з яких стало відомо про плани Качинського збудувати два хмарочоси у центрі Варшави.  Мова йде про дві вежі-близнюки заввишки 190 метрів, на ділянці, що належить компанії Srebrna. Переговори пройшли в штаб-квартирі ПіС у Варшаві влітку 2017 року. У будівлях мали розміститися квартири, готель та резиденція фонду Інституту імені Леха Качинскього.

 

Згодом лідер опозиційної партії "Сучасна" Ришард Петру подав заяву у прокуратуру у справі запису таємних переговорів Качинського з австрійським бізнесменом Геральдом Біргфеллнером. Депутат вважає, що Качинський міг зловживати своїм впливом.