Новини 2019-01-29 17:42

Глави МЗС Чехії і Данії закликали ЄС бути готовим до "цілеспрямованих заходів" проти Росії

Як сказано у спільній заяві глав МЗС Чехії і Данії, візит Петршічека і Самуельсена до прифронтового міста Маріуполя надсилає сигнал рішучої підтримки України Чехією і Данією.

Міністри закордонних справ Чеської Республіки і Королівства Данія Томаш Петршічек та Андрес Самуельсен закликають Європейський Союз розглянути цілеспрямовані заходи проти Російської Федерації в разі відмови звільнити українських моряків. Заяву з відповідним закликом було розміщено у вівторок, 29 січня, на сайті чеського МЗС.

 

Як сказано у спільній заяві глав МЗС Чехії і Данії, візит Петршічека і Самуельсена до прифронтового міста Маріуполя надсилає сигнал рішучої підтримки України Чехією і Данією.

 

Зокрема, цей візит надає можливість отримати безпосереднє уявлення про людські й економічні труднощі, спричинених збройним конфліктом за участі підтримуваних Росією збройних формувань на сході Україні.

 

"Труднощі, які лише посилилися у Маріуполі і навколишніх районах внаслідок нещодавніх дій Росії в Керченській протоці та Азовському морі. Данія і Чехія рішуче засуджують російські дії і закликають Росію негайно звільнити 24 незаконно затриманих членів екіпажів українських суден, захоплених 25 листопада 2018 року. Якщо члени екіпажів не будуть звільнені, ЄС має бути готовим розглянути нові, цілеспрямовані заходи проти Росії. Росія має забезпечити безперешкодне вільне проходження через Керченську протоку в Азовське море і з нього, і повинна припинити свої переслідування суден на шляху до українських портів", - наголошується у заяві. 

 

Як повідомляли, Міністри закордонних справ України і Чехії Павло Клімкін і Томаш Петршічек у вівторок, 29 січня, прибули до Дніпра, звідки разом із данським колегою Андерсом Самуельсеном та представниками місії ОБСЄ здійснять робочу поїздку до Маріуполя з метою отримання актуальної інформації про безпекову, гуманітарну та соціально-економічну ситуацію в районі проведення операції Об’єднаних сил, зумовлену російською військовою блокадою українських морських портів в Азовському морі та військовою агресією Росії проти України.  

схожі новини