Новини 10:19

США почали виробництво нової ядерної зброї Трампа

Мова йде про ядерну боєголовку малої потужності W76-2.

У Техасі завод з виробництва ядерної зброї Pantax почав складання ядерної боєголовки малої потужності W76-2 у рамках огляду ядерної стратегії Пентагону, ініційованого адміністрацією Дональда Трампа. Про це йдеться в прес-релізі Національного управління ядерної безпеки (NNSA), передають Defense News.

 

"NNSA працює над тим, щоб завершити виробництво першої партії боєголовок W76-2 і передати їх ВМС до кінця 2019 фінансового року", - заявили у відомстві.

 

Так, конструкція нової боєголовки - це модифікація боєголовки W76-1 для триступеневих твердопаливних балістичних ракет (БР) Trident 2, що йдуть на озброєння ВМС США. Водночас боєголовка призначена бути меншою, ніж зброя, що вибухнула в Хіросімі під час Другої світової війни.

 

Проте ця система є спірною, адже багато демократів у Конгресі стверджують, що за своєю природою всі ядерні зброї є стратегічними, а не тактичними. Вони відзначають, що навіть низькопродуктивна ядерна зброя неймовірно потужна. У результаті майбутнє зброї викликає сумніви, а голова Комітету зі зброних сил Адам Сміт вказує на бажання відмовитися від фінансування W76-2.

 

Як повідомлялося, 4 грудня 2018 року державний секретар США Майк Помпео повідомив, що Вашингтон протягом 60 днів перестане дотримуватися положень Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (INF), якщо Росія не повернеться до виконання взятих на себе зобов'язань. Своєю чергою, країни НАТО заявили, що Росія порушує відповідний договір.

 

Нагадаємо, Трамп заявив, що США виходять з договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності з РФ.

 

4 жовтня 2018 року колишній голова Пентагону Джеймc Меттіс заявив, що розгортання Росією ядерних ракет з порушенням Договору INF є "неприйнятним", і якщо Москва не повернеться до виконання своїх зобов'язань, Вашингтон повинен буде вживати заходів.

схожі новини