Новини 2019-01-30 19:42

Полоненому моряку Беспальченко у СІЗО "Лефортово" доставили лише одного листа — адвокат

Також адвокат Оксана Опаренко зазначила, що нещодавно полоненого відвідала російська омбудсмен Тетяна Москалькова.

Полонений український моряк Віктор Беспальченко за весь час свого утримання в московському СІЗО «Лефортово» отримав лише один лист. Про це у середу, 30 січня, повідомила його адвокатка Оксана Опаренко у Facebook.

 

«За увесь час Віктор отримав лише один лист, хоча рідні та близькі пишуть йому листи часто, але вони чомусь до моряка не доходять», — зазначила адвокатка.

 

Вона додала, що Беспальченко написав заяву з проханням отримати побачення та телефонні дзвінки. Нещодавно його відвідала російська омбудсмен Тетяна Москалькова. Моряк самостійно вчить англійську, для цього йому придбали самовчитель.

 

«Настрій хороший, передає усім вітання й просить, аби за нього не хвилювалися», — написала Опаренко.

 

Як повідомляли, Міністерство закордонних справ України вимагає від російської сторони невідкладно надати відомості про стан здоров'я захоплених біля берегів Криму українських військових, які отримали поранення, а також негайно забезпечити їх необхідною кваліфікованою медичною допомогою.

 

 У неділю, 27 січня, трьох незаконно заарештованих в Росії поранених українських моряків Андрія Ейдера, Андрія Артеменка та Василя Сороку перевели з «Матросской тишины» до СІЗО «Лефортово». 

 

Нагадаємо, 15-16 січня Лефортовський районний суд Москви продовжив термін тримання під вартою до 24 та 26 квітня усім полоненим українським морякам.

 

25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ. 

 

27-28 листопада в окупованому Криму заарештували всіх 24 українських моряків. Київський районний "суд" окупованого Сімферополя заарештував Володимира Варемеза, Сергія Цибізова, Андрія Оприска, Віктора Беспальченка, Володимира Терещенка, Романа Мокряка, Михайла Власюка, Сергія Попова, Юрія Будзила, Владислава Костишина, Богдана Головаша, Сергія Чуліба, Андрія Драча, Володимира Лісового, Андрія Шевченка, В'ячеслава Зінченка, Юрія Без'язичного, Євгена Семідоцького, Богдана Небилицю, Олега Мельничука та Дениса Гриценка. Своєю чергою, у Керчі також до 25 січня 2019 року були заарештовані поранені Андрій Артеменко, Андрій Ейдер і Василь Сорока. 

 

схожі новини