Новини 10:23

В Україні набув чинності закон про перехід релігійних громад

Документ, зокрема, регулює їх перехід до Православної церкви України.

У четвер, 31 січня, в Україні набув чинності закон про порядок зміни підпорядкованості релігійними громадами, який, зокрема, регулює їх перехід до Православної церкви України (ПЦУ).

 

Документ №2673-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи» був опублікований в парламентській газеті «Голос України» у середу. Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Закон передбачає механізми, які встановлюватимуть, в який саме спосіб релігійна організація може змінити свою підлеглість діючим в Україні та за її межами релігійним центрам (управлінням).

 

Передбачено, що рішення про зміну підлеглості та внесення змін або доповнень до статуту ухвалюється загальними зборами релігійної громади та не менш як двома третинами від її складу. Ці дві третини вираховуються від необхідної для визнання повноважними загальних зборів релігійної громади. Рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін або доповнень до статуту засвідчується підписами членів релігійної громади.

 

Визначено також перелік документів, які необхідно подати до органу реєстрації для реєстрації статуту (положення) релігійної громади.

 

Прикінцевими положеннями закону встановлено, що релігійна організація, у разі прийняття рішення щодо зміни своєї підлеглості, повідомляє про таке рішення центральний орган виконавчої влади, що реалізує держполітику у сфері релігії, або обласні, Київську та Севастопольську міські державні адміністрації, а в Автономній республіці Крим - Раду міністрів Автономної республіки Крим, які забезпечують оприлюднення цього рішення на своєму офіційному веб-сайті.

 

Нагадаємо, президент Петро Порошенко підписав закон про перехід церковних парафій у Православну церкву України 28 січня. 

 

схожі новини