Новини 2019-02-01 11:01

У МОЗ зробили висновок, що полонений моряк Ейдер міг отримати контузію

У міністерстві повідомили, що первинна хірургічна обробка ран українця була проведена не належним чином.

Міністерство охорони здоров'я надало висновки про стан здоров'я , отриманих поранень та наданої медичної допомоги одному з полонених українських моряків в Росії Андрію Ейдеру. Відповідний документ кореспонденту Тижня надали родичі моряка.

 

 

Зазначається, що Ейдер отримав щонайменше наступні поранення: осколкове поранення правої кисті, осколкові поранення правого стегна(наявні чужорідні металеві тіла в верхній і середній третині стегна, чужорідне тіло нижній третині лівого стегна, дефект м'яких тканин по передній поверхні(рентенограма 06.12.2018), осколкове поранення і забиття лівого колінного суглоба. Крім того, частково втрачена функція правої та лівої нижньої кінцівки. Виходячи з даних, отриманих консулом, розмір ран нижніх кінцівок 3-4 см.

 

Також інформація, отримана шляхом опитування Ейдера дозволяє зробити висновок, що по симпотамиці його стан після поранення відповідає контузії легко-середнього ступеню тяжкості і двобічної акубаротравми з розвитком на даний момент стійкого постконтузійного синдрому.

 

Наголошується, що первинна хірургічна обробка ран була проведена не належним чином. "Оскільки вона передбачає розсічення ран, видалення сторонніх тіл та нежиттєздатних тканин. Зважаючи на присутність у м'яких тканинах тіл металевої щільності, це не було виконано", - йдеться у документі.

 

Водночас часткова втрата функції правої нижньої кінцівки, що зафіксована на відео з суду, може бути обумовлена рядом причин. Як то: обширне пошкодження м'язів, тромбоз судин, пошкодження нервів або розвиток септичних ускладнень поранення.

 

Відтак, за висновками вітчизняного МОЗ, українець потребує розширеного лабораторного обстеження та постійного лабораторного супроводу у подальшому; ультразвукового та рентгенологічного обстеження кінцівок, комп'ютерної томографії нижніх кінцівок. Згодом необхідно вирішити питання оперативного втручання щодо видалення осколків.

 

Також Ейдер потребує неврологічного лікування. Необіхідно уточнити характер судом, на які він скаржився. Провести спіральну комп'ютерну томографію головного мозку та електроенцефалографію. А також - проведення офтальмоскопії, біомікросокпії, гоніоскопії, діафаноскопії, периметрії, візометрії, тонометрії очей.

Нагадаємо, 15-16 січня Лефортовський районний суд Москви продовжив термін тримання під вартою до 24 квітня вісім полоненим українським морякам.

 

25 січня уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що у Росії пообіцяли провести додаткове медобстеження полоненого моряка Сороки. 12 січня вона заявила, що пораненим українським морякам з початку 2019 року не надають ліків у ізоляторі "Матросская тишина".

 

25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ. 

 

27-28 листопада в окупованому Криму заарештували всіх 24 українських моряків. Київський районний "суд" окупованого Сімферополя заарештував Володимира Варемеза, Сергія Цибізова, Андрія Оприска, Віктора Беспальченка, Володимира Терещенка, Романа Мокряка, Михайла Власюка, Сергія Попова, Юрія Будзила, Владислава Костишина, Богдана Головаша, Сергія Чуліба, Андрія Драча, Володимира Лісового, Андрія Шевченка, В'ячеслава Зінченка, Юрія Без'язичного, Євгена Семідоцького, Богдана Небилицю, Олега Мельничука та Дениса Гриценка. Своєю чергою, у Керчі також до 25 січня 2019 року були заарештовані поранені Андрій Артеменко, Андрій Ейдер і Василь Сорока. 

схожі новини