Новини 2019-02-01 10:42

У захопленого РФ моряка Сороки виявили ще одне пошкодження - адвокат

Лікар у Лефортово виявив пошкодження м'яза у військовополоненого українця, яке раніше не помічали.

Лікар у СІЗО "Лефортово" виявив у захопленого Росією українського моряка Василя Сороки пошкодження ще одного м'яза. Про у Facebook повідомив адвокат Сергій Бадамшин.

 

«Стан здоров'я (Василя Сороки, - Ред.) на сьогодні стабілізувався, погіршення стану руки не відбувається. Біль мучить як і раніше, функції пальців, кисті не відновлюються, набряк не спав. Проте лікар у Лефортово виявив недоліки своїх колег з лікарні «Матросская тишина», виявивши пошкодження ще одного м'яза (!) Нарешті лікарі звернули увагу на набряк. Прописали уколи для зняття набряку і знеболювальне», - написав він.

 

За словами адвоката, Василь змінив вже три камери з суботи: карантин і ще дві. Зараз знаходиться у відремонтованій камері з гарячою водою. Ні на що не скаржиться.

 

«Загалом настрій у Василя стабільно позитивний. Бойовий. Усі тяготи і нестатки переносить по-військовому стійко, без скарг. За своїм виглядом, поведінкою, образу взагалі не схожий на ув'язненого. Перебуваючи в СІЗО залишається вільним за духом. Щоправда дуже сумує за родиною. Видно без слів», - повідомив Бадамшин.

 

Нагадаємо, 27 січня стало відомо, що трьох незаконно заарештованих в Росії поранених українських моряків перевели з «Матросской тишины» до СІЗО «Лефортово». 

 

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова 25 січня повідомила, що у Росії пообіцяли провести додаткове медобстеження полоненого моряка Сороки.

 

Як повідомлялося, 25 листопада 2018 року прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ. 

 

27-28 листопада в окупованому Криму заарештували всіх 24 українських моряків. Київський районний "суд" окупованого Сімферополя заарештував Володимира Варемеза, Сергія Цибізова, Андрія Оприска, Віктора Беспальченка, Володимира Терещенка, Романа Мокряка, Михайла Власюка, Сергія Попова, Юрія Будзила, Владислава Костишина, Богдана Головаша, Сергія Чуліба, Андрія Драча, Володимира Лісового, Андрія Шевченка, В'ячеслава Зінченка, Юрія Без'язичного, Євгена Семідоцького, Богдана Небилицю, Олега Мельничука та Дениса Гриценка. Своєю чергою, у Керчі також до 25 січня 2019 року були заарештовані поранені Андрій Артеменко, Андрій Ейдер і Василь Сорока.

схожі новини