Новини 2019-02-01 12:38

ОБСЄ зафіксувала більше сотні одиниць важкого озброєння окупантів на Луганщині

Це, насамперед, зенітні ракетні комплекси, самохідні та буксирувані артилерійські установки, танки та міномети.

Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ зафіксували більше сотні одиниць важкого озброєння російсько-окупаційних військ, яке розміщене з порушенням лінії відведення. Про це у п'ятницю, 1 лютого, повідомив прес-центр штабу ООС у Facebook, посилаючись на дані Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК).

 

Так, 29 січня безпілотник СММ зафіксував три міномети (2Б11), що стояли в селищі Широка Балка (на північному сході від Донецька) та сім самохідних гаубиць (2С1 «Гвоздика», 122 мм), що перебували поблизу Тернового (на сході від Донецька).

 

Крім того, 30 січня, міні-апарат БПЛА СММ ОБСЄ в непідконтрольному владі України районі на заході від Луганська біля селища Хорошеве зафіксував один танк (Т-64), який належить окупантам.

 

Також, 29 січня за лініями відведення, однак за межами виділених місць зберігання озброєння в непідконтрольних Уряду України у південно-західних від Луганська районах було виявлено: 58 танків (п'ятдесят п'ять Т-72 і три Т-64) біля Тернового та дев'ять мінометів (2Б11), чотири зенітні ракетні комплекси (9К35), десять самохідних гаубиць (2С1), три танки (Т-64) та шість буксируваних гаубиць (Д-30 «Жаба», 122 мм) неподалік Міусінська. Крім того. на території об'єкта в селищі Зелений Гай, міжнародні спостерігачі виявили вісімнадцять буксируваних гаубиць (вісім 2A36 «Гіацинт-Б», 152 мм, і десять 2А65 «Мста-Б», 152 мм).

 

Як повідомляли, спостерігачі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в непідконтрольних владі України південно-західних районах Луганської області зафіксували розміщення шістьох самохідних гаубиць 2С1 «Гвоздика»,122 мм неподалік селища Мирне.