Новини 2019-02-01 13:04

В Україні порушили кримінальну справу через смерть засудженого за тероризм росіянина

Водночас кримінальну справу порушив також слідчий комітет Російської Федерації.

Українські правоохоронці порушили кримінальну справу за фактом смерті засудженого громадянина РФ Валерія Іванова у колонії у Дрогобичі, наразі проходять експертизи. Про це у п'ятницю, 1 лютого, повідомила перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко у Facebook.

 

“Слідчий комітет РФ порушив кримінальну справу про смерть засудженого в Україні росіянина Іванова, який відбував покарання в одній з колоній. Українські слідчі органи також порушили кримінальну справу за фактом смерті засудженого в колонії, в таких випадках завжди ведеться розслідування. За моєю інформацією, зараз проходять всі відповідні експертизи”, - написала Геращенко.

 

Вона також зазначила, що засудженого Іванова неодноразово (як і всіх інших росіян) відвідувала місія Міжнародного комітету Червоного хреста, і ніколи — російський консул.

 

“В той же час, я маю зауважити, що в 13 листах з до високопосадовців РФ, зокрема, до представника РФ в ТКГ Бориса Гризлова ми пропонували РФ НЕГАЙНО передати їм 25 засуджених в Україні росіян в обмін на політв‘язнів Кремля. В усіх цих списках був і громадянин Іванов. Й жодного разу ми не отримали відповіді.”, - наголосила Геращенко.

 

Водночас, додала вона, українська сторона не отримала відповіді на подібні звернення уповноваженого ВР з прав людини Людмили Денісової, яка передала російському омбудсмену Тетяні Москальковій листи засуджених росіян, адресованих президентові Путіну, з проханням їх забрати.

 

Так само, за інформацією Геращенко, немає відповіді на офіційні ноти українського МЗС до РФ. У цьому зв'язку вона висловила переконання, що Слідком РФ мав би завести справу проти своїх дипломатів і чиновників - за бездіяльність.

 

Як повідомляли, у Дрогобицькій колонії, що у Львівській області, при нез'ясованих обставинах помер росіянин Валєрій Іванов, який воював на боці бойовиків на Донбасі. 

схожі новини