Новини 2019-02-01 14:54

Ростовський суд дозволив викликати "швидку допомогу" політв'язню Грибу

Павло попросив суд бути гуманним та відкласти засідання хоча б на два дні.

Український політв'язень Павло Гриб у п'ятницю, 1 лютого, під час судового засідання в російському Ростові-на-Дону заявив про погане самопочуття,  і суд погодився викликати "швидку допомогу". Про це повідомляє Громадське.

 

На засіданні Гриб вказав, що його турбує біль у животі та головний біль. Він також розповів, що його на тижні вивозили до Обласного клінічного діагностичного центру, у якому порадили додатковий огляд спеціалістами.

 

«Я прошу вас бути гуманними і відкласти засідання хоча б на два дні, до наступного тижня», - сказав політв'язень, тримаючись рукою за живіт.

 

Його адвокат Марина Дубровіна на засіданні зачитала медичний висновок професора Василя Притули. У ньому йшлося про різке прогресування захворювання та необхідність операції у спеціалізованому хірургічному закладі Москви або Берліна.

 

«У медичних документах жодна скарга не зафіксована, хоча в Гриба вже зафіксовані серйозні зміни (у стані здоров'я — ред.)», — сказала Дубровіна.

 

Суддя спершу зачитав довідку з СІЗО, у якій зазначений задовільний стан здоров'я політв'язня — «підстав для надання невідкладної допомоги та звільнення з-під варти немає». Утім, він все ж погодився викликати "швидку".

 

Як повідомляли, лікарі припускають, що в українського політв'язня Російської Федерації Павла Гриба наявні симптоми хвороби Альцгеймера. Крім того, у хлопця виявили початкову стадію цирозу печінки.

 

Посольство Сполучених Штатів Америки в Україні стурбоване останніми новинами про стан здоров'я українського політв'язня Павла Гриба та закликає надати йому належну медичну допомогу. 

 

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова заявила, що політв'язень Павло Гриб вимагає негайної операції на серці, його стан здоров'я надкритичний. 

 

Раніше Павло Гриб розповів, що працівники Федеральної служби безпеки РФ, які викрали його, били його, знімаючи процес на відео.  За словами Гриба, відразу після зустрічі з росіянкою Тетяною Єршовою, із якою він познайомився в соцмережах, на автовокзалі в Гомелі його викрали співробітники ФСБ. Українець додав, що добре запам'ятав викрадачів і при зустрічі зміг би їх впізнати.

 

Як повідомлялося, 7 листопада 2018 року в Росії Північно-Кавказький окружний військовий суд на шість місяців продовжив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою незаконно затриманому українцю Павлу Грибу, якому інкримінують нібито сприяння тероризму.

 

10 грудня 2018 року стало відомо, що після захоплення українських моряків поблизу Керченської протоки Росія почала намагатися пришвидшити процес над незаконно утримуваним  українцем Павлом Грибом. 

 

23 липня 2018 року в Росії на засіданні Північно-Кавказького окружного суду незаконно затриманий українець Павло Гриб заявив, що не визнає своєї вини після того, як прокурор зачитав обвинувальний акт. Грибу закидають схиляння до 205.1, частина 1 КК РФ – тобто схиляння до теракту.

 

Нагадаємо, 28 серпня 2017 року колишній прикордонник, а нині військовий капелан Ігор Гриб заявив, що спецслужби Росії викрали його сина Павла в Білорусі. Згодом ЗМІ з'ясували, що ФСБ використала 17-річну дівчину, щоб заманити юнака до іншої країни. Опісля МЗС заявило, що Павло Гриб перебуває в управлінні ФСБ в Краснодарі. Раніше Росія звинуватила затриманого українця Павла Гриба в підготовці теракту в школі.