Новини 2019-02-04 10:16

"Може бути надзвичайний стан". Трамп не виключив можливості нового "шатдауну"

Президент США вкотре заявив про важливість будівництва стіни на кордоні з Мексикою.

Президент Сполучених Штатів Америки  Дональд Трамп не виключив можливості нового "шатдауну", при цьому чітко даючи зрозуміти, що також допускається оголошення надзвичайного стану. Про це йдеться в інтерв'ю програмі "Обличчям до нації" на каналі CBS.

 

"Я не відкидаю ніяких варіантів", - зауважив він.

 

Зокрема, на питання журналіста про можливе закриття уряду, він відповів, що "доведеться подивитися, що відбудеться 15 лютого"

 

"Це може бути надзвичайний стан, це може бути щось інше, і ви знаєте, що надзвичайний стан оголошувалося багато разів. Насправді йдеться про вторгнення в нашу країну торговців людьми. Ці люди - жахливі люди, які ввозять в основному жінок, ввозять жінок і дітей в нашу країну. Торгівля людьми. Тому у нас буде захищений кордон. А отримати захищений кордон можна тільки за допомогою фізичного бар'єру. Потрібна стіна. Тому, ті, хто говорить, що вона не потрібна, вони просто грають в ігри"

 

Своєю чергою, американський лідер розкритикував спікера Палати представників Ненсі Пелосі за те, що вона продовжує виступати проти будівництва стіни за рахунок платників податків.

 

"Вона(Пелосі, - Ред.) знає, що бар'єр потрібен. Вона знає, що нам потрібна охорона кордонів. Вона хотіла завоювати політичні бали. Мені здається, що це дуже погана політика, тому що, фактично, їй потрібні відкриті кордони. Її не турбує торгівля людьми, в іншому випадку вона б цього не робила", - наголосив Трамп.

 

Нагадаємо, 26 січня Трамп підписав законопроект при тимчасове припинення шатдауну на 3 тижні - до 15 лютого.

 

Як повідомлялося, 5 січня лідери демократів, які мають більшість у Палаті представників, та урядовці адміністрації США не змогли домовитися про відновлення роботи уряду США у повному обсязі.

 

3 січня Палата представників Конгресу США схвалила законопроекти щодо фінансування низки американських державних органів федерального рівня, чия робота була частково призупинена.

 

Нагадаємо, 21 грудня 2018 року Конгрес США не зміг досягнути згоди щодо окремих пунктів держбюджету та відвернути  "шатдаун". З 22 грудня велика кількість держустанов закрита, а їхні працівники відправлені у відпустку за власний рахунок.

 

23 листопада 2018 року Білий дім дав дозвіл американським військам використовувати летальну зброю для захисту патрулів на кордоні з Мексикою.

схожі новини