Новини 2019-02-04 11:35

Політв'язня Мемедемінова помістили у камеру під посиленим контролем

Водночас, за словами адвоката, кримськотатарський активіст скаржиться на погіршення стану здоров'я, одна лікарі СІЗО ігнорують це.

В окупованому Криму кримськотатарського активіста, політв'язня Нарімана Мемедемінова перевели із загальної камери СІЗО до камери, яка перебуває під посиленим контролем. Про це у неділю, 3 лютого, повідомив адвокат Еміль Курбедінов після відвідування свого підзахисного, передає "Кримська солідарність".

 

Мемедемінову пред’явили рапорт, в якому його звинувачують у розповсюдженні, вивченні, пропаганді екстремістської ідеології. Відтак його вирішили взяти облік, начебто як людину, яка «вивчає, поширює та пропагує екстремістську ідеологію».

 

За словами адвоката, Наріман скаржиться на погіршення стану здоров’я. «Уже понад місяць він просить про медичну допомогу, але лікарі СІЗО ігнорують прохання», — йдеться у повідомленні. 

 

Адвокат додав, що якщо Мемедемінова не допустять до лікарні на обстеження і лікування, його стан значно погіршиться, що загрожує серйозними ускладненнями.

 

Як повідомляли, підконтрольний Росії Верховний суд анексованого Криму у п'ятницю, 18 січня, залишив під арештом обвинуваченого в «пропаганді тероризму» кримського громадянського журналіста, блогера Нарімана Мемедемінова.

 

Нагадаємо, 22 березня 2018 року в будинку кримськотатарського активіста та журналіста Нарімана Мемедімінова російські силовики провели обшук, а потім відвезли на допит в управління ФСБ Росії в Сімферополі. 

 

23 березня підконтрольний Москві Київський районний суд Сімферополя заарештував Мемедімінова до 16 травня 2018 року. 22 травня "суд" продовжив на два місці арешт журналісту, до 15 серпня.

 

Своєю чергою, прокуратура Криму розпочала кримінальне провадження через незаконний арешт кримськотатарського активіста та блогера Нарімана Мемедімінова.

схожі новини