Новини 2019-02-04 11:54

На Луганщині внаслідок мінометного обстрілу бойовиків пошкоджено житловий будинок

Встановлено, що обстріл вівся снарядами калібром 122 мм зі сторони тимчасово окупованого с. Сокольники Слов’яносербського району.

Генеральна прокуратура України задокументувала факт порушення Російською Федерацією та її окупаційною адміністрацією законів та звичаїв війни під час обстрілу села Кряківка Луганської області, унаслідок якого було пошкоджено житловий будинок та господарські приміщення. Про це у понеділок, 4 лютого, повідомив речник Генпрокуратури Андрій Лисенко у Facebook.

 

Зазначається, що 30 січня 2019 року близько 19:00 год. з тимчасово окупованої території Луганської області російсько-терористичні сили, застосовуючи важку артилерію, в порушення норм міжнародного гуманітарного права, здійснили прицільний обстріл населеного пункту Кряківка Новоайдарського району Луганської області (знаходиться під контролем Уряду України).

 

На місце події виїхала група у складі працівників управління з розслідування злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях, Генеральної прокуратури України, співробітників Національної поліції України та Служби безпеки України.

 

 

 

Прокурорами вказаного управління в ході огляду місця події встановлено, що внаслідок артилерійського обстрілу пошкоджено житловий будинок та господарські приміщення.

 

На даний час встановлено, що обстріл вівся снарядами калібром 122 мм зі сторони тимчасово окупованого с. Сокольники Слов’яносербського району Луганської області.
Вживаються заходи щодо встановлення осіб, причетних до вчинення злочину.

 

"Здобуті докази порушення Російською Федерацією та її окупаційною адміністрацією норм міжнародного гуманітарного права буде передано до Міжнародного кримінального суду", - підкреслив Лисенко.

 

Як повідомляли, співробітники Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ зафіксували свіжі пошкодження на двох стінах житлового одноповерхового будинку у селищі Чермалик, що знаходиться на схід від Маріуполя. За оцінкою спостерігачів СММ, усі пошкодження утворилися внаслідок влучання боєприпасів стрілецької зброї. Крім того, міжнародні спостерігачі також зафіксували на цих стінах осколкові пошкодження, які виникли раніше.