Новини 2019-02-04 14:05

У КМДА заявили, що вертолітний майданчик намагаються повернути Януковичу

Перший заступник голови КМДА наголосив, що повертати екс-президенту незаконно споруджене майно є "апогеєм цинізму".

Перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник повідомив, що вертолітний майданчик на Парковій дорозі намагаються повернути колишньому президенту України Віктору Януковичу. Про це в понеділок, 4 лютого, повідомляє прес-служба КМДА.

 

Зокрема, у КМДА розповіли про рішення Господарського суду міста Києва від 24 січня 2019 року.

 

 

"Заборонено Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів та комунальному підприємству "Центр організації дорожнього руху" вчиняти будь-які дії по виконанню договору управління майном (активами) від 18 жовтня 2018 року, укладеного Національним агентством України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів і комунальним підприємством "Центр організації дорожнього руху" про управління майном, що належить товариству з обмеженою відповідальністю "Амадеус Ко" та розташоване за адресою місто Київ, Паркова дорога, 16-А", – йдеться в ухвалі підписаною суддею Курдельчуком.

 

Також, згідно з ухвалою, заборонено третім особам вчиняти будь-які дії, спрямовані на виконання правочинів, укладених комунальним підприємством "Центр організації дорожнього руху" для виконання умов договору управління майном.

 

"Майно – це вертолітний майданчик, побудований оточенням Віктора Януковича через схему відмивання "брудних" коштів на Парковій дорозі. Саме там мав приземлятися президент-утікач, прилітаючи із резиденції "Межигір’я" до Адміністрації президента на вулиці Банковій», – пояснив Поворозник.

 

Він нагадав, що у 2010 році команда Леоніда Черновецького здала в оренду земельні ділянки загальною площею 2,2 га у рекреаційній зоні всупереч Генеральному плану столиці та навіть думці ЮНЕСКО, дозволила заради цього будівництва спотворити схил Дніпра.

 

"Дивно, що із таким бек-граундом ТОВ "Амадеус Ко" не тільки подає судові позови проти держави, але і взагалі займається підприємницькою діяльністю. Не менш дивно, що за таких умов суд ухвалює рішення (навіть і проміжні) на користь ТОВ "Амадеус Ко". За такою логікою ми можемо чекати повернення вертолітного майданчика Віктору Януковичу", – наголосив Поворозник.

 

За його словами, ухвала Господарського суду Києва є незаконною, оскільки суд фактично забезпечив позов ТОВ "Амадеус Ко" забороною виконувати функції управління, тобто вже вирішивши позов по суті ще до подання позовної заяви.

 

"Ми очікуємо, що введений в оману суд, засідання якого відбудеться 04.02.2019 року о 15:00, виправить прикру помилку та поверне КВЦ "Парковий" в управління місту. КМДА публічно звертається до органів прокуратури та поліції: ми готові надати будь-яку посильну допомогу, аби довести до суду вказані вище криміналі провадження. Ми переконані, що на 5-ту річницю Революції Гідності повертати Віктору Януковичу незаконно споруджене і набуте майно – апогей цинізму, до якого держава не повинна мати стосунку", – резюмував перший заступник голови КМДА.

 

Нагадаємо, вертолітний майданчик почали зводити у жовтні 2010 року. Земельна ділянка, на якій проводились роботи з будівництва, розташована у Центральному історичному ареалі міста, в межах охоронної зони об'єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Київ: Собор Софії та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська Лавра», в зоні охоронюваного ландшафту та на території пам'ятки історії та ландшафту місцевого значення «Історичний ландшафт Київських гір і долин Дніпра».

 

Улітку 2015 року в Генпрокуратурі заявили, що забудовник не отримував дозволу на виконання будівельних робіт у органів охорони культурної спадщини, а численні перевірки встановили протиправність будівництва.

 

17 жовтня прес-секретар генпрокурора України Юрія Луценка Лариса Сарган повідомила, що вертолітний майданчик за рішенням суду перебуває на зберіганні Державного підприємства «Фінансування інфраструктурних проектів».

 

27 жовтня речниця генпрокурора Лариса Сарган повідомила, що вертолітний майданчик на Парковій дорозі передали в управління державному підприємству "Фінансування інфраструктурних проектів".