Новини 15:27

У МЗС прокоментували політичну кризу у Венесуелі

Крім того, у відомстві заявили, що визнають Гуайдо главою Національної асамблеї Венесуели та лідером демократичної опозиції.

Міністерство закордонних справ України прокоментувало ситуацію у Венесуелі, закликавши запобігти вирішенню політичної кризи силовими методами. Про це повідомила речник відомства Катерина Зеленко.

 

"Україна закликає робити все можливе для запобігання силовим методам вирішення політичної кризи і, як наслідок, протидії економічній катастрофі, яка вже призводить до гуманітарних проблем і страждань венесуельського народу", – наголосила вона.

 

Крім того, у зовнішньополітичному відомстві заявили, що визнають Хуана Гуайдо главою Національної асамблеї Венесуели та лідером демократичної опозиції.

 

"Україна визнає Хуана Гуайдо головою єдиного демократично обраного органу влади Венесуели – Національної асамблеї, а також лідером демократичної опозиції. Відтак від нього та інших керівників політичних сил Венесуели залежить повернення до демократичного урядування в країні, зокрема шляхом досягнення домовленостей про проведення демократичних і сертифікованих міжнародними спостерігачами виборів", – наголосили в МЗС.

 

Раніше президент Венесуели Ніколас Мадуро відхилив ультиматум європейських країн щодо призначення дострокових виборів президента, після того, як Гуайдо оголосив себе тимчасовим лідером країни.

 

Нагадаємо, 31 січня Європарламент визнав Хуана Гуайдо законним тимчасовим президентом Венесуели відповідно до Конституції країни.

 

29 січня Верховний суд Венесуели ухвалив рішення про замороження банківських рахунків та введення заборони на виїзд із республіки Гуайдо.

 

28 січня адміністрація США вирішила ввести санкції проти венесуельського державного нафтового концерну PdVSA.

 

Також військовий аташе Венесуели у Вашингтоні полковник Хосе Луїс Сілва у суботу, 26 січня, заявив про визнання Хуана Гуайдо легітимним президентом країни.

схожі новини