Новини 2019-02-05 10:22

ОБСЄ зафіксувала велике скупчення ворожих танків і гаубиць на Луганщині

Російські окупаційні війська продовжують розміщувати озброєння з порушенням лінії відведення.

Співробітники Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ зафіксували ворожі танки і гаубиці на тимчасово окупованій території Луганської області, розміщені з порушенням лінії відведення важкого озброєння. Про це у вівторок, 5 лютого, повідомляє прес-центр штабу ООС у Facebook, посилаючись на дані Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК).

 

Так,  01 лютого, безпілотник СММ зафіксував дві самохідні гаубиці (2С1 «Гвоздика», 122 мм) і чотири буксирувані гаубиці (Д-30 «Жаба», 122 мм) поблизу селища Біле (на захід від Луганська).

 

Того ж дня за межами виділених місць зберігання озброєння неподалік Мирного (на південний захід від Луганська) БПЛА міжнародних спостерігачів зафіксував чотири самохідні гаубиці (2С1), дванадцять буксируваних гаубиць (Д-30) і, ймовірно, шість протитанкових гармат (МТ-12 «Рапіра», 100 мм).

 

Крім того, в тому ж районі, але біля селища Круглик, спостерігачі Місії виявили двадцять один танк окупантів (одинадцять Т-72 і десять Т-64). А двадцять дев’ять танків (десять T-72 і дев'ятнадцять T-64) – неподалік Білого.

 

Також з боку російсько-окупаційних військ продовжуються факти відсутності в місцях постійного зберігання озброєння, розташованих за межами відповідних ліній відведення в непідконтрольному владі України районі Донецької області.

 

Так, 02 лютого, спостерігачі СММ в черговий раз відзначили, що там досі бракує двадцяти трьох танків (дев'яти Т-64 і чотирнадцяти Т-72), дев’яти мінометів (2Б14 «Поднос», 82 мм) та п’ятнадцяти протитанкових гармат (МТ-12).

 

Як повідомляли, спостерігачі Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ зафіксували більше сотні одиниць важкого озброєння російсько-окупаційних військ, яке розміщене з порушенням лінії відведення.