Новини 2019-02-05 13:03

У Польщі повідомили коли Варшава стане остаточно незалежною від газу РФ

Контракт з російським Газпромом на постачання газу закінчиться наприкінці 2022 року.

Уповноважений польського уряду з питань стратегічної енергетичної інфраструктури Пйотр Наімський заявив, що наприкінці 2022 року Польща стане остаточно незалежною від постачань газу з Росії. Про це повідомляє "Польське радіо".

 

За його словами, саме тоді закінчуються дотеперішні зобов’язання Варшави з придбання блакитного палива, натомість з’являться нові можливості. Насамперед вони пов’язані із завершенням восени 2019 року інвестиції Baltic Pipe – газопроводу, що з’єднає поклади Північного моря, через Данію та Балтійське море із Польщею.

 

Водночас він уточнив, що контракт з російським Газпромом на постачання газу закінчиться  наприкінці 2022 року. Як запевнив Наімський, Варшава його не продовжить.

 

Зокрема, диверсифікації постачань блакитного палива мають також сприяти наступні контракти на придбання скрапленого природного газу зі США і Катару.

 

Нагадаємо, 7 листопада 2018 року посол Польщі в Україні Ян Пєкло заявив, що зупинити реалізацію російського проекту газопроводу "Північного потоку-2" є головним завдання Варшави. 

схожі новини