Новини 14:09

Британія вирішила спростити митні перевірки на товари ЄС у разі Brexit без угоди

Ззаначається, що підприємствам необхідно буде зареєструватися для спрощеної процедури імпорту.

Велика Британія у разі виходу з Європейського Союзу без угоди щонайменше три місяці ввозитиме європейські товари без повних митних перевірок. Про це заявила британська митниця (HMRC), передає Euractiv.

 

Зокрема, у HMRC обіцяють запровадити перехідні процедури для імпорту товарів з ЄС через 20 британських портів і тунель під Ла-Маншем, які можуть працювати від трьох до шести місяців після 29 березня.

 

"Протягом тимчасового періоду HMRC дозволить більшості товарів, що переміщуються із перерахованих пунктів, виїхати з британського порту або залізничного вокзалу, перш ніж ви повідомите нам, що товари прибули", - йдеться у довідці для імпортерів.

 

Так, імпортери повинні повідомити HMRC до кінця наступного робочого дня про те, що товари прибули до Британії.

 

Водночас підприємствам необхідно буде зареєструватися для спрощеної процедури імпорту, що означає, що вони повинні надавати менше інформації в своїх деклараціях про імпорт і це дозволить їм відкласти подачу повної декларації та сплати будь-яких мит.

 

Ранше вантажні компанії були попереджені про те, що Brexit без угоди може призвести до того, що тисячі вантажних автомобілів зіткнуться з додатковими митними перевірками у великих портах, таких як Дувр, що обробляє 17% товарообігу Британії.

 

Нагадаємо, 15 січня британський парламент проголосував проти угоди Мей щодо виходу країни з ЄС. Зокрема, за угоду проголосували  202 парламентарі, а проти - 432.

схожі новини