Новини 2019-02-05 14:33

ГПУ порушила провадження про держзраду проти Медведчука

Матеріали кримінальних проваджень будуть передані до СБУ за підслідністю.

Генеральна прокуратура України у вівторок, 5 лютого, порушила кримінальне провадження проти Віктора Медведчука за фактом посягання на територіальну цілісність і недоторканість України та державної зради. Про це повідомила прес-секретар глави ГПУ Лариса Сарган.

 

"Генеральною прокуратурою України за зверненням народного депутата Тетерук Андрій до ЄРДР внесені відомості про вчинення Медведчуком В.В. кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.110 КК України та ч.1 ст.111 КК України", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, на партійному з’їзді 29 січня глава проросійської організації "Український вибір – право народу" і глава політради партії "Опозиційна платформа – за життя" Медведчук заявив про необхідність утворення так названого "автономного регіону Донбас" з утворенням власного парламенту та уряду, а також про закріплення такого статусу в Конституції України.

 

"Його план–концепція передбачає утворення на Донбасі автономного регіону "Донбас" у складі України. Він вважає, що такі домовленості по статусу Донбасу можливо досягти в чотирикутнику Київ-Донецьк-Луганськ-Москва", – заявили в ГПУ.

 

Водночас у Генпрокуратурі пояснили, що в діях Медведчука вбачаються ознаки злочинів, передбачених ч.1 ст.110 КК України (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України) та ч.1 ст.111 КК України (державна зрада).

 

"Конституцією України законодавчо закріплено територіальний устрій України (ст.133), якою передбачено Донецьку та Луганську області, як адміністративно-територіальні одиниці у складі держави. На даний час існує реальна загроза насильницького відторгнення тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей від України. А тому заклики проголошені на партійному з’їзді (ідеальна сукупність, коли одні і ті ж дії особи складають відповідальність за двома статтями КК України, двома складами злочинів). В даному випадку проголошено заклики до зміни меж території України і одночасно надається допомога Російській Федерації у проведенні підривної діяльності проти України, підтримується агресивна діяльність та сепаратистські настрої". – наголошується в повідомленні.

 

Зокрема, як пояснили в ГПУ, у діях Медведчука містяться склади злочинів, передбачені ч.1 ст.110 КК України, а саме: умисні дії, вчинені з метою зміни меж території України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, тобто публічні заклики, а також ч.1 ст.111 КК України – державна зрада у формі надання іноземній державі допомоги в проведенні підривної діяльності проти України.

 

Матеріали кримінальних проваджень будуть передані до Служби безпеки України за підслідністю.

 

Нагадаємо, СБУ розслідує провадження за ч. 2 ст. 332 КК України за фактом сприяння правоохоронцями, в тому числі СБУ, колишнім високопосадовцям та керівникам правоохоронних органів у незаконних перетинах державного кордону України протягом 2014 – 2015 років. Зазначається, що у 2014-2015 роках працівники СБУ організували незаконний перетин державного кордону України одним із колишніх керівників СБ України, який разом із лідером ГО «Український вибір» Віктором Медведчуком здійснив декілька вильотів до Російської Федерації без проходження прикордонного та митного контролю. За цим фактом одному із співробітників СБ України вручили повідомлення про підозру.

схожі новини