Новини 2019-02-05 17:58

ЄС виділив Венесуелі п'ять млн євро гуманітарної допомоги

Крім того, Брюссель має намір відкрити гуманітарний офіс в Каракасі.

Європейська комісія у вівторок, 5 лютого, виділила гуманітарну допомогу Венесуелі у розмірі п'ять мільйонів євро для допомоги тим, хто найбільше постраждав від серйозної соціально-економічної кризи. Про це йдеться на сайті Єврокомісії.

 

Зокрема, ці кошти виділені на додаток до гуманітарної допомоги на загальну суму 34 мільйони євро, які були надані у 2018 році.

 

Крім того, щоб полегшити гуманітарну допомогу партнерам на місцях, ЄС має намір відкрити гуманітарний офіс в Каракасі.

 

Наголошується, що підтримка ЄС включає надання надзвичайної медичної допомоги, доступ до безпечної води та санітарних умов, а також освіти. Вона також сприятиме захисту населення, житла, продовольства та потреб у харчуванні.

 

Раніше президент Венесуели Ніколас Мадуро відхилив ультиматум європейських країн щодо призначення дострокових виборів президента, після того, як Гуайдо оголосив себе тимчасовим лідером країни.

 

Нагадаємо, 31 січня Європарламент визнав Хуана Гуайдо законним тимчасовим президентом Венесуели відповідно до Конституції країни.

 

29 січня Верховний суд Венесуели ухвалив рішення про замороження банківських рахунків та введення заборони на виїзд із республіки Гуайдо.

 

28 січня адміністрація США вирішила ввести санкції проти венесуельського державного нафтового концерну PdVSA.

 

Також військовий аташе Венесуели у Вашингтоні полковник Хосе Луїс Сілва у суботу, 26 січня, заявив про визнання Хуана Гуайдо легітимним президентом країни.

 

Раніше ЄС  закликав якомога швидше провести дострокові вибори у Венесуелі, в іншому випадку має намір визнати лідера опозиції в якості керівника країни.

 

Як повідомляли, 23 січня Гуайдо оголосив себе виконувачем обов'язків президента країни.  Зокрема, це відбулося у столиці країни Каракасі під час акції протесту проти чинного президента Ніколаса Мадуро.

 

Зокрема, масові акції протесту в країні почалися після того, як 21 січня в Каракасі група військових захотіла усунути від влади чинного президента Ніколаса Мадуро та закликала громадян  приєднатися до демонстрацій. Однак урядові війська придушили протест.

схожі новини