Новини 2019-02-06 11:00

Відсторонення очільниці МОЗ. Супрун терміново повертається з відрядження

Уляна перебувала у відрядженні з 4 лютого.

Уляна Супрун терміново перериває своє відрядження після рішення адмінсуду щодо її відсторонення з посади в.о міністра охорони здоров’я України.

 

«Уляна Супрун перебувала у відрядженні з понеділка до рішення суду про відсторонення. Після рішення вона прийняла рішення перервати відрядження і повернутися до Києва», - повідомили у МОЗ.

 

 

Нагадаємо, 5 лютого стало відомо, що Окружний адміністративний суд Києва заборонив Уляні Супрун вчиняти дії, спрямовані на реалізацію повноважень міністра охорони здоров'я.

 

У суді повідомили, що заборонили Супрун виконувати обов'язки глави МОЗ через нібито наявністю ознак протиправності в тимчасовому виконанні повноважень глави МОЗ у строк, що перевищує один місяць з моменту наділення особи відповідними повноваженнями (27 липня 2016 року). У суді підкреслили, що поза межами зазначеного терміну Супрун може виконувати виключно ті повноваження глави відомства, які були їй надані міністром охорони здоров’я.

 

Водночас президент України Петро Порошенко 5 грудня наголосив, що в.о. міністра охорони здоров'я відсторонена Уляна Супрун є громадянкою України і нагадує, що громадянство їй було надано згідно з його указом.

 

Міністр юстиції України Павло Петренко запевнив, що рішення адмінсуду щодо усунення від посади Супрун буде терміново оскаржене.

 

Заяви щодо відсторонення Супрун уже зробили посольства СШАШвейцарії та Британії.

 

схожі новини