Новини 11:55

Вихід США з ракетного договору. Клімкін розповів про потенціал України в сфері ракетної зброї

Глава МЗС наголосив, що Україна має відповісти на нові виклики гідно.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що в умовах, коли Договір про ліквідацію ракет малої та середньої дальності не діє, Україна буде змушена відповідати на нові виклики своєї безпеки і має використовувати все, щоб себе захистити. Про це він повідомив в інтерв'ю "Голосу Америки".

 

Клімкін наголосив, що Україна має відповісти на нові виклики гідно.

 

"Ми вже маємо потенціал у сфері ракетної зброї. Які ракети потрібні нам, у майбутньому вирішувати будемо ми", – наголосив він, відповідаючи на питання про можливість початку виробництва такої зброї в Україні.

 

Крім того, глава МЗС зазначив, що Росія роками свідомо порушувала ДРСМД.

 

"Ця поведінка Росії призвела до нової логіки гонки озброєнь. Звичайно, інші партнери також будуть це (розміщення ракет середньої і малої дальності) робити", – додав Клімкін.

 

Нагадаємо, 2 лютого Держдеп США офіційно повідомив Кремль про призупинення зобов'язань за ДРСМД та початок процедури виходу з нього.

 

Як повідомлялося, 4 грудня 2018 року державний секретар США Майк Помпео повідомив, що Вашингтон протягом 60 днів перестане дотримуватися положень Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (INF), якщо Росія не повернеться до виконання взятих на себе зобов'язань. Своєю чергою, країни НАТО заявили, що Росія порушує відповідний договір.

 

Нагадаємо, Трамп заявив, що США виходять з договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності з РФ.

 

4 жовтня 2018 року колишній голова Пентагону Джеймc Меттіс заявив, що розгортання Росією ядерних ракет з порушенням Договору INF є "неприйнятним", і якщо Москва не повернеться до виконання своїх зобов'язань, Вашингтон повинен буде вживати заходів.

схожі новини