Новини 2011-05-16 07:42

УПЦ КП звинувачує РПЦ у спробі розколу Вселенського Православ’я

Священний Синод УПЦ КП висловив занепокоєння діями Московського Патріархату, який спровокував і підтримує розділення Православної Церкви в Україні, Грузії, Молдові, Естонії та збурює церковне протистояння в Америці, що загрожує розколом цілого Вселенського Православ’я. Про це повідомляє прес-служба УПЦ КП.

Синод вказав на нещирість та двозначність позиції РПЦ, що на словах засуджує розділення, а насправді підтримує його там, де для неї це вигідно. Зокрема, в Україні, в Сухумсько-Абхазькій єпархії Грузинської Православної Церкви, в Молдові, в Естонії, в Америці, а також у конфлікті покійного Афінського архиєпископа Христодула з Константинопольським Патріаршим престолом та в інших випадках.

«Така двозначна позиція не має нічого спільного з благом Православ’я, порушує канони та служить не церковному благу, а лише задоволенню владолюбства через досягнення Московським Патріархом бажаної ним гегемонії у Вселенському Православ’ї», – наголосив Синод УПЦ КП.

У зв’язку з цим, Синод доручив Патріарху Київському Філарету викласти позицію УПЦ  КП про сучасний стан міжправославних відносин у листі до Предстоятеля Матері-Церкви, Вселенського Патріарха Варфоломія.

Нагадаємо, перед нещодавнім приїздом до України очільника РПЦ Патріарха Кіріла, УПЦ КП поширила повідомлення про можливий приїзд разом з ним глави відділу зовнішніх церковних зв’язків РПЦ, якого нібито планують «інтергувати» в УПЦ МП, щоб в подальшому очолити її.

Перебуваючи у Донецьку у зв'язку зі святкуванням 60-річчя Митрополита Донецького і Маріупольського Іларіона, Кіріл похвалив Донеччину, за виникнення на її території «потужної і сильної єпархії РПЦ».