Новини 2019-02-10 17:21

США розпочала операцію по звільненню останнього контрольованого ІД району в Сирії

На визначеній території все ще може бути 600 бойовиків, більшість з яких - іноземці.

 

Підтримувані США Сирійські демократичні сили (SDF) заявили про початок "остаточної битви", щоб витіснити терористів "Ісламської держави" з їх останнього району в східній Сирії. Про це повідомляє AFP.

 

У 2014 році ІДІЛ захопила велику частину Сирії і сусідній Ірак, оголосивши там "халіфат", але в результаті різних військових наступальних операцій терористи тепер контролюють лише один регіон в східній сирійській провінції Дейр-Ез-Зор площею приблизно у 5 квадратних кілометрів.

 

Бійці SDF приблизно на тиждень призупиняли операцію, щоб дозволити втекти цивільним особам, і в суботу оголосили про відновлення наступу.

 

"Після десяти днів евакуації понад 20 тисяч мирних жителів ... сьогодні ввечері почалася битва, щоб знищити останні залишки організації", - йдеться у заяві.

 

За даними сирійський сил, на визначеній території все ще може бути 600 бойовиків, більшість з яких - іноземці. Вважається також, що там ще перебувають сотні цивільних осіб.

 

SDF розпочали операцію проти ІДІЛ у Дейр-Ез-Зора у вересні минулого. За цей час у боях загинуло більше 1200 бойовиків, понад 670 бійців SDF і близько 400 цивільних осіб.

Нагадаємо, 13 січня Трамп заявив, що процес виведення американських військ з Сирії офіційно розпочався.

 

11 січня телеканал CNN повідомив, що США розпочали виведення з Сирії першої партії військової техніки.

 

Як повідомлялося, 24 грудня 2018 року у США підписали указ про виведення військ країни з Сирії. 

схожі новини