Новини 2019-02-11 09:57

Супрун назвала причину атак на команду МОЗ

Крім того, Супрун заявила, що загалом перехід на закупівлі через міжнародні організації дозволили використати на додаткові закупівлі до 39% виділених коштів.

Виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун повідомила, що основною причиною атак проти її команди є трансформація системи закупівель ліків. Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook.

 

Супрун наголосила, що це стало можливим завдяки співпраці з міжнародними організаціями.

 

"Сьогодні ніхто не може просто закупити препарат від раку в 10 разів дорожче, щоб "розпилити" державний бюджет. Хоча лише в 2014 році МОЗ України тільки так і проводив закупівлі ліків за кошти платників податків. Для осіб, які сиділи біля цієї годівниці роками — це втрачені сотні мільйонів гривень. І вони не можуть змиритися з тим, що "веселі" часи вже не повернути". – підкреслила вона.

 

Водночас Супрун розповіла, що лише закупівлями для лікування раку в дорослих тепер вдається закуповувати 90% препаратів дешевше, ніж це було в 2014 році.

 

"Для пацієнтів з хронічним мієлоїдним лейкозом вдається закуповувати препарат Іматиніб у 67 разів дешевше, ніж це робило міністерство до впровадження закупівель через міжнародні організації. В середньому тепер держава закуповує на 30%-40% більше препаратів для лікування онкологічних хвороб в дорослих та дітей", – зазначила вона.

 

Крім того, за її словами, загалом перехід на закупівлі через міжнародні організації дозволили використати на додаткові закупівлі до 39% виділених коштів.

 

Як повідомлялося, 5 лютого Міністерство юстиції України подало клопотання про скасування заходів забезпечення позову в справі щодо виконання обов'язків міністра охорони здоров’я Уляною Супрун.

 

Нагадаємо, 5 лютого стало відомо, що Окружний адміністративний суд Києва заборонив Уляні Супрун вчиняти дії, спрямовані на реалізацію повноважень міністра охорони здоров'я.

 

У суді повідомили, що заборонили Супрун виконувати обов'язки глави МОЗ через нібито наявністю ознак протиправності в тимчасовому виконанні повноважень глави МОЗ у строк, що перевищує один місяць з моменту наділення особи відповідними повноваженнями (27 липня 2016 року). У суді підкреслили, що поза межами зазначеного терміну Супрун може виконувати виключно ті повноваження глави відомства, які були їй надані міністром охорони здоров’я.

 

Водночас президент України Петро Порошенко 5 грудня наголосив, що в.о. міністра охорони здоров'я відсторонена Уляна Супрун є громадянкою України і нагадує, що громадянство їй було надано згідно з його указом.

 

Міністр юстиції України Павло Петренко запевнив, що рішення адмінсуду щодо усунення від посади Супрун буде терміново оскаржене.