Новини 2019-02-11 13:19

На Берлінському кінофестивалі вимагали звільнити Сенцова

Акцію провели українські активісти і автори фільму «Містер Джонс», над яким працювали польські, британські та українські кінематографісти.

На Берлінському міжнародному кінофестивалі Berlinale пройшов флешмоб з вимогою звільнити незаконно утримуваного Росією українського режисера Олега Сенцова. Про це у понеділок, 11 лютого, повідомляє "Укрінформ".

 

 

Зазначається, що акцію провели українські активісти і автори фільму «Містер Джонс», над яким працювали польські, британські та українські кінематографісти.

 

 

 

Учасники знімальної групи і активісти вийшли на червону доріжку з портретами Сенцова і плакатами FreeSentsov і Freedom of speech is not a crime («Свобода слова – це не злочин»).

 

Як повідомляли, Європейський суд з прав людини повернув статус пріоритетного справі за скаргою українських політв'язнів в Російській Федерації Олега Сенцова і Олександра Кольченка. 

 

 Нагадаємо, 21 грудня 2018 року, українського політв'язня Олега Сенцова, засудженого в Росії на 20 років суворого режиму,  виписали з медичної частини колонії в Лабитнангі. 

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

 

 

схожі новини