Новини 14:08

Убивство Гандзюк. Луценко повідомив про докази слідства щодо заступника голови Херсонської ОДА

Водночас глава ГПУ заявив, що наразі нібито немає жодних доказів причетності самого голови Херсонської ОДА до злочину.

Слідство має докази щодо заступника голови Херсонської обласної державної адміністрації Євгена Рищука, який подав заяву про тимчасове відсторонення від виконання службових обов'язків у зв’язку зі справою загиблої активістки Катерини Гандзюк, які свідчать про його ймовірну корумповану діяльність пов’язану з підпалами лісу. Про це генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив у понеділок, 11 лютого, під час брифінгу.

 

"Слідство володіє певними фактами і доказами, які свідчать про його ймовірну корумповану діяльність також пов’язану з підпалами лісу", – заявив він.

 

Луценко також зазначив, що Рищук зараз дає показання в СБУ.

 

"Якщо доказів буде достатньо, йому також буде пред’явлено звинувачення", – наголосив глава ГПУ.

 

Водночас він уточнив, що слідство наразі немає доказів обізнаності Рищука із планом Мангера та інших учасників вбивства Гандзюк.

 

"Але факти його ймовірної корумпованої діяльності, причетності до корумпованих схем з розкраданням лісових ресурсів у нас є,  тому в окремому провадженні йому також буде дана правова оцінка", – заявив генпрокурор.

 

Крім того, Луценко додав, що наразі нібито немає жодних доказів причетності голови Херсонської ОДА Андрія Гордєєва до злочину.

 

"Ні одного факту, показу слідству не надано", – резюмував Луценко щодо Гордєєва.

 

Як повідомлялося, 11 лютого генеральний прокурор Юрію Луценко повідомив, що голові Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру вручили підозру в організації вбивства громадської активістки та радниці мера Херсона Катерини Гандзюк. 

 

Водночас заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Євген Рищук повідомив, що 8 лютого подав заяву про тимчасове відсторонення від виконання службових обов'язків у зв’язку зі справою загиблої активістки Катерини Гандзюк.

 

Нагадаємо, громадська активістка та радниця мера Херсона Катерина Гандзюк померла 4 листопада.  За попередньою інформацією, причиною смерті активістки став обрив тромбу. Своєю чергою, поліція перекваліфікувала кримінальну справу, за якою розслідується напад на херсонську активістку Катерину Гандзюк, на статтю "закінчене вбивство" Кримінального кодексу України. Однак уже 5 листопада у МВС заявили, що поліція виконала всі необхідні слідчі дії у рамках своїх повноважень та за рішенням Генеральної прокуратури України передала справу до Головного слідчого управління Служби безпеки України. 

 

Президент України Петро Порошенко закликав правоохоронців знайти і покарати вбивць і замовників нападу на Катерину.

 

У Херсоні 31 липня невідомий облив кислотою  виконувача обов’язків керуючого справами Херсонської міської ради та відому громадську діячку Катерину Гандзюк. Правоохоронці розпочали досудове розслідування за фактом нападу на Гандзюк, попередня правова кваліфікація – ст.296 Кримінального кодексу України "хуліганство". Крім того, поліція оприлюднили фото ймовірного нападника. Пізніше правоохоронці перекваліфікували напад на виконувача обов'язків керуючої справами Херсонської міської ради Катерину Гандзюк з "хуліганства" на "тяжкі тілесні ушкодження з метою залякування". 1 серпня стало відомо, що поліція перекваліфікувала напад на активістку з "тяжких тілесних ушкодження з метою залякування" на "замах на вбивство".